Výkony na závěr sezony 2022/23

  • 20 Úno, 2023
  • Honza Mottl

Uplynulý víkend byla dovršena pro sportovce ČSBS sezona 2022/23, a to minimálně z pohledu vrcholných závodů IBSF.

Závěrečný závod evropského poháru dvojbobů v německém Winterbergu vyhrála rumunská posádka Mihai Cristian Tentea/Nicolae Ciprian Daroczi. Na 12. místě skončila naše posádka Jáchym Procházka/Lukáš Petřikovič. Kluci předvedli solidní 7. starty a po první jízdě figurovali až na trochu neuvěřitelném 7. místě. Jáchym tak na závěr své první závodní sezony ukázal názorně potenciál, který v něm pro budoucí sezony dříme. Závod byl zároveň juniorským evropským šampionátem, ve kterém naše posádka obsadila 8. místo. Procházka s 288 body skončil v celkovém rankingu IBSF na 40. místě.

Závěrečný závod světového poháru se pořádal v lotyšské Siguldě. Mezi skeletonistkami vyhrála Tina Hermann z Německa před Laurou Deas a Kimberley Bos. Naše Anna Fernstädtová se s letošní sezónou rozloučila hezkým 10. místem. V rankingu SP Anna skončila s 1128 body na 7. místě, v celkovém rankingu IBSF na místě 9.

Závěrečné dva podniky SP dvojbobů proběhly rovněž v Siguldě. V sedmém závodě SP zvítězila německá posádka Johannes Lochner/Georg Fleischhauer před posádkami Francesco Friedrich/Alexander Schueller a Maximilian Illmann/Joshua Tasche. Na 10. místě skončila posádka Adam Dobeš/Dominik Záleský (druhá jízda byla 6.) a na 12. místě posádka Matěj Běhounek/Antonín Wijas.

Závěrečný závod světového poháru dvojbobů vyhrála opět německá posádka Johannes Lochner/Georg Fleischhauer před posádkami Francesco Friedrich/Thorsten Margis a Michael Vogt/Sandro Michel. Na 12. místě skončila posádka Adam Dobeš/Ondřej Hrazdil a na 13. místě posádka Matěj Běhounek/Dalibor Havelka.

Adam Dobeš tak v celkové bilanci bere v rámci rankingu světového poháru TOP 10! Na 16. místě je Dominik Dvořák, 22. pozici po absolvovaných dvou závodech v SP bere Matěj Běhounek. V celkovém rankingu to pro kluky znamená 13. (s 946 body), 22. (s 768 body) a 26. (s 642 body) příčku.

Autor: Martin Bohman