ČSBS news

  • 24 Kvě, 2023
  • Honza Mottl

Sezona 2022/23 už je dávno za námi, ale dění ve Svazu se nezastavilo. Dne 30. března a 16. května se uskutečnily výkonné výbory ČSBS. Dne 15. dubna bylo uspořádáno školení trenérů a rozhodčích ČSBS, kde byla řešena témata jako Diagnostika pohybového aparátu (rozvoj síly a rychlosti u bobistů a skeletonistů), Příprava závodního materiálu (nastavení bobu a úprava skluznic), Role trenéra v motivačním procesu, autorita trenéra, disciplína v týmu. Odpolední blok byl naplněn sdílenými přednáškami i pro sportovce, tedy na téma Psychologická příprava před výkonem či přednáška zástupce ADV k seznamu zakázaných látek a metod, ověřování bezpečnosti léků a rizika spojená s užíváním výživových doplňků – minimalizace rizik neúmyslného dopingu ze strany sportovců.

Jistým vyvrcholením letošního „bafuňářského“ dění je pak uspořádání 34. Valné hromady ČSBS, která se uskuteční právě dnes, tedy 24. května.

Sportovci již zhruba 6 týdnů podstupují přípravu na další sezonu, přičemž proběhla už i první soustředění, např. ve SC Nymburk. Počátkem července pak čeká naše bobisty otestování formy na mítinku ve startech v Nizozemí, resp. 9.-10. září nás opět čeká jeden z vrcholů letní přípravy, a to mezinárodní Mistrovství ČR na trenažéru na Olympu.

Autor: Martin Bohman