Fernstädtová i přes nejhorší výsledek sezony v celkovém pořadí stále v TOP 7, Dobeš se čtyřbobem fantasticky v TOP 10

  • 13 Úno, 2023
  • Honza Mottl

Sedmým závodem pokračoval Světový pohár skeletonistek v rakouském Innsbrucku. Závod vyhrála Kimberley Bos před dvojicí Hallie Clarke a Kim Meylemans. Naše Anna Fernstädtová skončila na 17. místě, což byl její nejhorší výsledek sezony. Viníkem byla celotýdenní viróza po MS a zejména na snadné dráze v Igls „smrtonosně“ pomalé starty.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů) je pak následující: 1. Hermannová (Něm.) 1397, 2. Bosová 1370, 3. Rahnevová (Kan.) 1339, …7. Fernstädtová 984.

Sedmým a osmým závodem pokračoval i světový pohár čtyřbobů. Zvítězila německá posádka Francesco Friedrich/Thorsten Margis/Candy Bauer/Alexander Schueller před posádkami Brad Hall/Arran Gulliver/Taylor Lawrence/Greg Cackett a Johannes Lochner/Florian Bauer/Erec Bruckert/Joshua Tasche. Na velmi solidním 12. místě skončila posádka Adam Dobeš/Michal Dobeš/Jáchym Procházka/Antonín Wijas a na 17. místě posádka Matěj Běhounek/David Bureš/Aleš Svoboda/Ondřej Hrazdil.

V závěrečném nedělním závodě čtyřbobů (v Siguldě už se pojede jen dvojzávod dvojbobů) zvítězila opět německá posádka Francesco Friedrich/Thorsten Margis/Candy Bauer/Alexander Schueller před posádkami Brad Hall/Arran Gulliver/Taylor Lawrence/Greg Cackett a Johannes Lochner/Florian Bauer/Erec Bruckert/Christian Rasp. Na 14. místě skončila posádka Adam Dobeš/Michal Dobeš/Jáchym Procházka/Antonín Wijas a na 19. místě posádka Matěj Běhounek/David Bureš/Aleš Svoboda/Ondřej Hrazdil.

Konečné pořadí světového poháru čtyřbobů pro sezónu 2022/2023 ovládl letos nečekaně těsně, ale přeci jen opět Francesco Friedrich. Premiérovou sezónu ve světovém poháru zakončil Adam Dobeš na vynikajícím 10. místě. Dominik Dvořák za tři závody nasbíral 464 bodů, které stačí na konečné 16. místo. Matěj Běhouněk při premiérových dvou závodech nasbíral 162 bodů a obsadil konečné 22. místo. Všem za odvedené výkony gratulujeme!

Autor: Martin Bohman