Vichřice v Altenbergu, čerstvý vítr v Königssee

  • 16 Led, 2019
  • bobadmin

Tak nějak by se dal podle Beaufortovy stupnice větru vystihnout výkon našich posádek ve třetím a čtvrtém kole SP. Dvořákovi s Noskem se sice závod 2bobů v Altenbergu nepovedl úplně dle představ, a byť s 1. a 4. startem, v cíli to našim stačilo „až“ na 13. místo (14. a 12. jízda). Ale vše bylo zapomenuto o den později při nedělním závodě 4bobů. Kvartet doplněný o Dominika Suchého a Jana Šindeláře zvládl 5. a 6. start a Dominik Dvořák předvedl na nejnáročnější evropské dráze velmi dobrou a vyrovnanou pilotáž a dovezl českou vlajku na skvělém 6. místě, pouhé 2 setinky za Rusem Andrianovem.

Zpráva o tom, jak se našemu čtyřbobu dařilo v Altenbergu – www.sport.cz

 

Druhý lednový týden pak SP a zároveň ME hostilo Königssee. A přiznejme, že pro naše posádky ne zcela oslavně. Zklamáním byl zrušený závod skeletonistek, kde ČR poprvé, coby do velkého závodu, mělo nasadit své rozžhavené želízko v ohni Annu Ferstädtovou. Anna jezdila celý týden tréninky jak z partesu, porážela nejen snad všechny ženy v pelotonu, ale i řadu mužských závodníků! Anna měla zjevnou šanci na medaili. Věřme, že si chuť spraví za tři týdny (po absolvování ICC v L. Placid a P. City), kdy se opět na dráze v Bavorsku pojede MSJ.

Více o Anně Fernstädtové v článku na www.sport.cz

 

Po loňském 8. místě na ME ve 2bobech a skvělém vstupu do sezony se tak začalo hledět s očekáváním k závodům bobovým. Dominik s Kubou se s dráhou rvali, co jim síly stačili (v rámci ME kluci předvedli 4. a 3. start), nicméně se potvrdilo, že Dominik si prozatím s dráhou v Königssee ne úplně rozumí a 14. a 11. jízda v součtu stačila na 12. příčku (v rámci SP byli rychlejší ještě Kanaďan Kripps a Korejec Won). O kousek lépe se pak české posádce povedl nedělní závod, kde v rámci ME se 4. starty Dvořák, Šindelář, Suchý, Nosek dosáhli na 10. příčku, což představuje zlepšení oproti ME 2018 o krásných 5 pozic. V hodnocení SP naše předstihly stejně jako ve dvojkách ještě posádky Krippse a Wona.

Článek o výsledcích českého dvojbobu na www.sport.cz

 

Připomeňme také, že prvních 14 lednových dní znamenalo zkušenosti pro naše mladé nadějné piloty v rámci EP, a to v rámci závodu ve Winterbergu a Igls. Ve Winterbergu skončila posádka Jordán-Podstata na 25. místě a Dobeš-Dobeš na 23. místě. V Igls dojela posádka Pavla Jordána na 28. místě, Adam Dobeš byl se svým brzdařem diskvalifikován za nedodržení startovního limitu. Shit happened.