Víkend, kdy se přepisovala historie

  • 24 Led, 2019
  • bobadmin

I tak by se dal označit vrchol týdne, kdy probíhal další díl SP v rakouském Igls a ICC v Park City, Utah, USA. Dominik Dvořák si totiž se svou posádkou dojel s 2bobem i 4bobem pro umístění v podiové šestici. Ba co víc, v obou závodech dosáhl na skvělé 5. místo. V sobotu dal s Kubou Noskem druhé statry (5,07s. a 5,05s.) a podlehl pouze oběma úřadujícím olympijským vítězům (Friedrichovi o 50 a Krippsovi o pouhých 5 setin sekundy), Lochnerovi a Kibermanisovi (na 3. Lotyše chybělo našim 16 setinek).

Se čtyřbobem pak pilot Dvořák, v již klasickém složení posádky Suchý, Šindelář, Nosek, dojel se čtvrtými starty (5,06s., 5,04s.) pro nejlepší umístění vůbec. Tím mj. vyrovnali 5. příčku Jana Vrby, v jehož posádce seděl tehdá rovněž i Dominik Suchý, v Altenbergu v lednu 2013. Sice se našim opět nepodařilo porazit 4. Rusa Andrianova, nicméně podařenou druhou jízdou se české posádce podařilo předstihnout Kanaďana Krippse. 

Poprvé v historii se tak atletům ČSBS podařilo dostat do elitní šestky v jednom podniku SP. Dominik je v rankingu IBSF 4. ve dvojkách a 6. ve čtyřbobech. Tento týden svedou boje o další skvělá umístění ve švýcarském St. Moritz.

Parádními výsledky vstoupila i Anna Fernstädtová do americké části ICC. Na olympijské dráze v Park City, kde startovala vůbec poprvé, se velmi rychle adaptovala a v nedělním dvojzávodě (sobotní závod byl zrušen kvůli hustému sněžení) si dojela pro skvělé 2. (zlepšení Anina letošního maxima o příčku vzhůru) a 3. místo, když nestačila o 19 setin na Němku Kreher, resp. Kreher (o 4 setinky) a domácí Kelly Curtis (8 setin). Češka je po 6 závodech ICC na průběžném prvním místě tohoto pohárového sooupeření.

Anna se tento týden přemístila na závěrečný dvojzávod interkontinentálního poháru do Lake Placid, USA, kde má naopak všech 20 zatáček najetých a v tréninkách zatím prokazuje dechberoucí výkony.