Hyperúspěšný závěr roku

  • 03 Led, 2019
  • bobadmin

České boby a skeleton sbíral na závěrečných podnicích IBSF roku 2018 dlouhodobá a dokonce i historická výkonnostní maxima.

Dominik Dvořák s Kubou Noskem nejprve získali na úvodním SP, kde proběhl dvojzávod 2bobů, naprosto fantastické 4. a 6. místo, když své výkony vyzdobili i 3. starty!

Na tyto úspěchy pak navázal Dominik a jeho partička o týden později v německém Winterbergu, kde s Noskem, Šindelářem a Suchým získali v sobotním závodě 7. místo (opět 3. starty!) a v neděli (kde Suchého vystřídal Kopřiva) místo 8. Zisk čtyř umístění ve SP během 14 dnů český bobový tým historicky ještě nezažil.
Obdobně skvěle si vedla i naše nejlepší skeletonistka Anna Fernstädtová, která na Interkontinentálním poháru ve Witerbergu získala rovněž ve dvojzávodě shodně 3. místo a krásný bodový zisk do hry o účast jak na MS 2019 ve Whistleru, tak i pro vstup do SP v sezoně 2019/2020.

V závodech EP sbírali zas cenné zkušenosti naši mladí piloti Adam Dobeš a Pavel Jordán se svými posádkami, přičemž na ně (z bobu) dohlížel náš nejzkušenější pilot Jan Vrba. Ve skeletonových soutěžích se zas důstojně prezentoval náš úplně nejmladší závodník 15letý Timon Drahoňovský, který na dráze v Königssee, obdobně jako Pavel „Džorden“ Jordán a Anna, mj. intenzivně makal na optimální stopě pro únorové MSJ.

Úplný sportovní závěr roku naši absolvovali na tréninkáči v Altenbergu, kde 31. 12. začíná novoroční SP. O víkendu 5. a 6. 1. 2019 sem můžete přijet podpořit naše závodníky!