V Königssee všechny české výsledky v TOP 10

  • 28 Led, 2020
  • Honza Mottl

Skeletonistka Anna Fernstädtová se po třech závodech vrátila ve Světovém poháru do první desítky výsledkové listiny. V Königsee obsadila osmé místo, přestože opět patřila k nejpomalejším na startu. V tomto kalendářním roce zajela svůj nejlepší výsledek, v sezoně dopadla lépe jen při dvou prosincových závodech v Lake Placid, kde skončila shodně sedmá. V německém ledovém korytu slavily dvojnásobný úspěch domácí reprezentantky. V rekordu dráhy zvítězila mistryně světa Tina Hermannová o 18 setin před vedoucí ženou Světového poháru Jacqueline Löllingovou. Třetí skončila Ruska Jelena Nikitinová. Fernstädtová ztratila na vítězku v součtu dvou jízd 1,17 sekundy.
Dominik Dvořák s brzdařem Dominikem Suchým obsadili v závodu Světového poháru dvojbobů v Königssee desáté místo a po vlažnějším úvodu sezony se potřetí za sebou prosadili do nejlepší desítky. Opět zvítězil německý suverén Francesco Friedrich, i po velké chybě v druhé jízdě měl v cíli více než půlsekundový náskok před Justinem Krippsem z Kanady.

V závodě 4bobů se z prvního místa radoval Francesco Friderich, který si ve druhém kole polepšil a zajel celkově o 10 setin sekundy rychleji než krajan Johannes Lochner. Dominik Dvořák se svou posádkou obsadil deváté místo v prvním kole a ve druhém stejnou pozici udržel. Po šesté ze sedmi závodů SP této sezony se prosadil do nejlepší desítky. Průběžné pořadí Světového poháru čtyřbobů po sedmi závodech vede Francesco Friedrich, Dominik Dvořák drží dále průběžné 7. místo.

Zdroj: https://www.idnes.cz; https://sport.ceskatelevize.cz/