Dobeš závodil poprvé se 4bobem, při SP ve Sv. Mořici Češi neoslnili

  • 06 Úno, 2020
  • Honza Mottl

Závěrečný podnik EP proběhl minulý týden v rakouském Igls. Ve startovním poli nechyběl náš pilot Adam Dobeš. Ten ve své druhé sezoně udělal velký pokrok, který potvrdil jak v závodě dvojek, tak poprvé i ve čtyřkách. Ve čtvrtek 30.1. Dobeš s Procházkou s dvojbobem Dominika Dvořáka s 15. startem dojeli ze 40 posádek jako 25. Závod přitom ovládl Rus Gaitiukevich, následován třemi Lotyši Berzinsem, Melbardisem a Kaufmanisem.

Následovaly dva závody čtyřbobů, v nichž Dobeš s posádkou Dobeš, Procházka, Bakalár, jako v úplně svém prvním závodě v této disciplíně, obsadil 22. příčku. V závodě o den později posádka zabrala a zlepšeným startem i jízdou málem proklouzla do finálové dvacítky. Nakonec se to však o 4 setiny nepodařilo. Paradoxně Dobeš v závodě porazil Gaitiukeviche, vítěze předchozího závodu, který po nepodařeném startu dojel o dvě místa za českou posádkou.

Předposlední díl SP se jel tentokrát ve Sv. Mořici. Jako první nastoupila do bojů již tradičně skeletonistka Anna Fernstädtová a v závodě předvedla tradiční koncept. Z posledních startů byla schopná, zejména díky skvěle projeté spodní části trati, nakonec dojet 14. a 10. jízdu, celkově pak skončila 11. a udržela tak průběžné 9. místo v rankingu SP IBSF.

Úplně spokojený jistě nebyl se svým výkonem ani Dominik Dvořák, když se zapůjčeným BTC od Brita Halla, byť s pěkným 4. a 5. startem, k nimž mu pomohl Kuba Nosek, zabil naději na solidní výsledek druhou jízdou, kde chyboval hned po první zatáčce. Česká posádka tak dojela až 15. a před závěrečným podnikem SP drží v celkovém pořadí 8. pozici.

O poznání lépe, přesto však za očekáváním, dopadla čtyřka. Po 8. a 10. startu Dvořák předvedl dvě desáté jízdy, což bylo nakonec i celkové umístění. V uzavřeném pořadí celého seriálu Dvořák figuruje na 7. místě. Tedy stejně jako vloni, kdy byl právě při závodě ve Sv. Mořici diskvalifikován. I proto v sezoně 2019/20 získal se čtyřkou největší bodovou nadílku, celkově o zhruba 100 bodů více než v předchozí sezoně – 1216 bodů.