Dvořák v Igls předvedl double v TOP 10, Drahoňovský na YOG dojel 14.

  • 21 Led, 2020
  • Honza Mottl

Lednové trápení Anny Fernstädtové se v Innsbrucku nezastavilo. Nadějná skeletonistka skončila v rakouském středisku až dvacátá a zaznamenala nejhorší výsledek v sezoně Světového poháru. Po jedenáctém místě ve Winterbergu a třináctém v La Plagne dojela potřetí za sebou mimo elitní desítku. V celkovém hodnocení seriálu je devátá.

Světový pohár bobistů pokračoval v rakouském Innsbrucku a extratřídu potvrdil německý dvojbob pilota Francesca Friedricha, který nadělil druhé posádce Hall–Cackett z Velké Británie 74 setin sekundy. České duo Dominik Dvořák a Jakub Nosek bylo po prvním kole desáté, nakonec se mu podařilo porazit o 11 setin ještě Američana Churche a dojelo tak na solidním devátém místě.

Se sezonním maximem se ze závodu v Igls vrací čtyřbob. Posádka v klasickém složení Dominik Dvořák, Dominik Suchý, Jan Šindelář a Jakub Nosek se na rakouské dráze podělila o sedmé místo se stříbrným medailistou z poslední ZOH Korejcem Wonem a stejnou pozici drží český pilot v seriálu i celkově.

Dalším závodem pokračoval i EP, tentokrát v lotyšské Siguldě. Dobeš tentokrát s brzdařem Bakalárem, který v Lotyšsku v rámci EP debutoval, si dojeli pro nejlepší výsledek sezony, a to 17. místo.

Pondělním závodem vyvrcholilo týdenní snažení také pro našeho mladičkého skeletonisty Timona Drahoňovského na III. YOG v St. Moritz. Timon předvedl 15. a 13. start a 16. a 13. jízdu z 20 členného startovního pole a zaznamenal tak celkové solidním 14. místo. Timonovi i celému realizačnímu týmu, tedy Karlu Drahoňovském a Philippu a Tristanovi Mölterovým upřímně k gratulujeme!

Zdroj: https://sport.ceskatelevize.cz/; foto: ČTK/DPA/Elmar Kremser/