Dvořák na bedně, Fernstädtovou limitují starty

  • 13 Led, 2020
  • Honza Mottl

Anna Fernstädtová skončila třináctá v závodě Světového poháru v La Plagne, který se konal v pátek 10.1., a zaznamenala tak nejhorší výsledek v sezoně. Českou reprezentantku opět srážely špatné startovní časy, jež měla ve Francii jedny z nejhorších. Pro výhru si nejrychlejšími časy i starty (po 20 letech posunuté traťové rekordy) v obou jízdách dojela Ruska Jelena Nikitinová s náskokem třídy před Rakušankou Janine Flockovou a Němkou Löllingovou. Průběžně je česká závodnice v celkovém ratingu 8.

Ve Francii se naopak dařilo Dominiku Dvořákovi a jeho posádkám. S Jakubem Noskem skončili šestí v závodu dvojbobů v La Plagne a zaznamenali nejlepší výsledek ve Světovém poháru téměř po roce. Jejich výkon navíc ozdobili 2. a 3. startem. Ve třetím závodu sezony tak elitní česká posádka pronikla poprvé do první desítky. Pro druhé vítězství v sezoně si dojel Němec Francesco Friedrich, jenž vede průběžné pořadí seriálu. Češi na něj v součtu dvou jízd ztratili 61 setin sekundy a celkově jsou v ratingu dvojek desátí.

Se čtyřbobem v nedělním závodě skončila posádka desátá a po pěti závodech stále drží průběžné sedmé místo. Závod byl hodně vyrovnaný, a když by se DK podařila lépe i první jízda, mohl pomýšlet o 2-3 příčky výše. Závod vyhrál německý favorit Francesco Friedrich, úřadující olympijský vítěz i mistr světa.