Úspěšný rozjezd sezony, Češi sbírají cenné kovy v Americe

  • 01 Pro, 2022
  • Honza Mottl

Naši reprezentanti se v listopadu rozdělili do třech skupin. Anička Fernstädtová se se Sebastiánem Železníkem zakousli do konkurence v Severoamerickém poháru ve Whistleru. A úspěšně. Anna byla 1. a 3. V následujícím SP dojela na vynikajícím 4. místě! Sebastián dojel v Kanadě 10. a 7. V rámci NAC v Park City pak ještě vylepšil výkon na 7. a 6. místo, což je jeho nejlepší dosavadní výsledek v kariéře.

Adam Dobeš po loňském vítězství na EP v Norsku usoudil, že je na čase jít dál, a tak se svými chlapci poprvé vystoupil za mořem na NAC v Park City. Bylo z toho ve dvojzávodech dvoj i čtyřbobů shodně 3. a 5. místa.

Zbylí tři čeští boboví piloti – Dominik Dvořák, Matěj Běhounek a Jáchym Procházka už mají za sebou EP v Lillehammeru, kde obsazovali převážně umístění ve druhé desítce startovního pole. Výjimkou byla Dominikova umístění na 5. a 9. místě se čtyřbobem. Překvapením pak byla porážka Dominika Matějem v prvním závodě dvojbobů a velmi nadějný vstup do závodní kariéry Jáchyma. Na pódiová umístění Dominik navázal i v Altenbergu, kde bral v úvodním závodě dvojek 6. pozici. Sjet tuto mimořádně náročnou dráhu dokázal i Matěj a zejména ve druhém závodě i Jáchym.

Velmi pěkné výsledky si již počátkem sezony vysloužil i Timon Drahoňovský, který již stačil absolvovat v rámci EP a ICC šest závodů na třech drahách! Nejlépe přitom dojel jako 9. na EP v Lillehammeru.

Autor: Martin Bohman