Rozjíždí se sezona 2022/2023

  • 08 Lis, 2022
  • Honza Mottl

Přelom října a listopadu sebou vždy nese začátek nové bobové a skeletonové sezony. Letos budou Česko v našich sportech reprezentovat čtyři mužské bobové posádky v čele s Dominikem Dvořákem, Adamem Dobešem, Matějem Běhounkem a Jáchymem Procházkou (nejvíce za posledních zhruba 15 let), které již mají za sebou úspěšné první soustředění na ledě v Lillehammeru, resp. Winterbergu. Svou formu na ledě již ladí i skeletonový reprezentační tým Anna Ferstädtová, Sebastián Železník a Timon Drahoňovský, kteří by se chtěli společně probojovat do zcela nové soutěže smíšených skeletonových týmů na MS. Rovněž do bojů po Novém roce zasáhne již třetím rokem i naše parabobistka Gábina Knapová. A slibně se začíná rozvíjet i náš ženský bobový tým.

Naši reprezentanti se na začátku rozdělí do třech skupin. Anička se Sebastiánem zaútočí na cenné kovy v rámci Severoamerického poháru ve Whistleru. Připomeňme, že Anna před čtyřmi lety tuto sérii vyhrála! Adam Dobeš po loňském vítězství na EP v Norsku usoudil, že je na čase jít dál, a tak se svými chlapci poprvé vystoupí za mořem. A to konkrétně v Park City nejprve na dvojzávodě v rámci NAC a následně i poprvé u příležitosti světového poháru! No a zbylí tři čeští boboví piloti a Timon potom zahájí své putování letošní sezonou v Lillehammeru na úvodním závodě evropského poháru.

Všem budeme držet palce a vy můžete také. Alespoň při závodech světového poháru, který by i letos, tedy již po osmé v řadě, měla vysílat Česká televize Sport, za což jí zejména letos patří náš velký dík!

Tak si užijte tu jízdu!

Bobu a skeletonu zdar!

Autor: Martin Bohman