Výsledky 32. mezinárodní MČR v bobových a skeletonových startech 2022

  • 04 Zář, 2022
  • Honza Mottl

O víkendu 3. až 4. září 2022 proběhlo v areálu pražského Olympu mezinárodní MČR v bobových a skeletonových startech. Za slunečného počasí se během obou víkendových dnů představili kromě našich reprezentantů i zástupci z Německa, Polska, Rumunska, Slovenska a Ukrajiny.

Sobotní program byl vyhrazen individuálním disciplínám v monobobech a skeletonu.

V kategorii skeleton ženy zvítězila časem 5.62 s polská závodnice Linda Weiszewski před Martinou Novotovou.

V kategorii skeleton muži zvítězil časem 4.93 s ukrajinský závodník Vladyslav Geraskevych před Vladyslavem Polyvachem a Bartoszem Sienkiewiczem.

V kategorii monobobů mezi brzdaři zvítězil časem 5.30 s Michal Dobeš před Nicolaem Ciprianem Daroczim a Dominikem Záleským.

V kategorii monobobů mezi piloty zvítězil časem 5.43 s Jáchym Procházka před Adamem Dobešem a Radkem Sobczykem.

V kategorii monobobů mezi ženami zvítězila časem 5.75 s německá závodnice Cynthia Kwofie před Lindou Weiszewski a Leonou Klein.

Nedělní program zahájil závod dvojbobů žen, ve kterém zvítězila časem 5.59 s německá posádka Leona Klein/Cynthia Kwofie před posádkami Linda Weiszewski/Katarzyna Tuniewicz a Viktoria Čerňanská/Lucia Kršková.

V kategorii dvojbobů mužů zvítězila časem 5.01 s rumunská posádka Mihai Daniel Pacioianu/Nicolae Ciprian Daroczi před posádkami Dalibor Havelka/David Bureš a Adam Dobeš/Dominik Záleský.

V kategorii čtyřbobů zvítězila časem 4.84 s posádka Dominik Dvořák/David Bureš/Dalibor Havelka/Dominik Záleský před posádkami Matěj Běhounek/Petr Fomenko/Ondřej Rapp/Antonín Wijas a Radek Sobczyk/Bartek Sienkiewicz/Filip Kordasiewicz/Aleksy Boroń.

Celý víkendový program vyvrcholil jízdami kategorie masters, kde zvítězila časem 5.17 s posádka Jan Vrba/Martin Bohman/Radek Matoušek/Jakub Havlín před posádkou Ivo Danilevič/Miloš Veselý/Jan Kobián/Jan Stokláska.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Děkujeme OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra za poskytnutí zázemí a budeme se těšit příští rok při dalším ročníku!