Fantastické vítězství Sebastiána Železníka na Severoamerickém poháru v Lake Placid

  • 05 Pro, 2022
  • Honza Mottl

Sebastián Železník zraje jak víno a v Lake Placid, kde se jel pátý a šestý závod NAC dojel 3. a 1. Je to potvrzení kvalitní české skeletonové školy, ale pochopitelně hlavně samotných reprezentantů. Je velká škoda, že Sebastián se po tomto skvělém vítězství rozhodl pro ukončení kariéry, kterou není schopen kombinovat se svou prací produktového designéra. Pro Svaz i skeletonový sport jako takový je to velká škoda. Sebastiánovi přejeme vše dobré do dalšího života.

Anna obsadila při druhém závodě SP v Park City 11. místo. Přeci jen profil dráhy v Utahu není pro naší závodnici tak příznivý, jako tomu bylo v kanadském Whistleru.

Od standardu 11. míst se neodchýlil při své svěťákové premiéře ani Adam Dobeš s Dominikem Záleským v závodu dvojek, resp. s Michalem Dobešem a Ondrou Hrazdilem ve čtyřkách.

Zbylí tři čeští boboví piloti – Dominik Dvořák, Matěj Běhounek a Jáchym Procházka už mají za sebou i (v Jáchymově případě křest ohněm) EP v Altenbergu. V závodě čtyřek dosáhl nejvýš Dominik Dvořák s Davidem Burešem, Lubošem Kopřivou a Jáchymem Procházkou ve druhém, sobotním závodě, a sice na pódiové 6. místo.

Timon Drahoňovský absolvoval v průběhu uplynulého víkendu dva EP na zcela nové dráze v Bludenz. Mezi 35 startujícími obsadil finálové 17. a 19. místo.

Autor: Martin Bohman