Jak dopadly poslední závody roku 2022

  • 19 Pro, 2022
  • Honza Mottl

Pro naše bobisty končí rok 2022 v rakouském Igls, kde Dominik Dvořák se svou posádkou dosáhl v závodě dvojek na 11. místo. V závodě čtyřbobů bral 8. a 6. pozici. Posádka Matěje Běhounka dojela v rámci těchto klání EP na 21., resp. 15. a 16. místě. Jáchym Procházka si při své premiéře dojel s dvojkou pro finálové 19. místo. Závody čtyřbobů absolvoval spolu s Dominikem Záleským a Davidem Burešem v posádce Dvořáka. Dobeš se tohoto klání z důvodu návratu z Ameriky nezúčastnil.

Světový šampionát ve startech v americkém Lake Placid mezi skeletonistkami vyhrála Mystique Ro před Jane Channell a Brogan Crowley.
Naše Anna Fernstädt skočila na 10. místě. Závod využila jako přípravu na další díl světového poháru, který se jel o uplynulém víkendu na stejné dráze. Posledním závodem před Vánocemi Anny Fernstädtové byl tedy svěťák v Lake Placid. Anně vyšla povedeně první jízda, po které ztrácela necelou desetinu na bronz, ale druhou jízdou se česká závodnice propadla až na 10. pozici. V celkovém pořadí SP je Anička po prvních třech závodech 8.

Autor: Martin Bohman