Up and down na konci roku

  • 01 Led, 2022
  • Honza Mottl

Předvánoční závod SP v Altenbergu se našim povedl. Anna Fernstädtová dosáhla maxima v letošní sezoně v podobě 8. místa a Dominik Dvořák s Kubou Noskem zas 12. místem ve dvojkách. Mj. se jednalo o Dvořákovo vůbec nejlepší umístění v disciplíně na této německé dráze. Naopak ne zcela povedený se stal závod čtyřbobů, kde se opět testovalo nové rozložení brzdařů, kdy se na brzdu dostal Jakub Nosek a Dominik Záleský obsadil levé křídlo (napravo tlačil tradičně Honza Šindelář). Po solidních 12. a 14. startech a počátečním zrychlení se bob ve druhé polovině tratě začal zpomalovat a 15. a 17. jízda stačila na celkově 16. pozici.

Ihned po vánočních svátcích se karavana přesunula do lotyšské Siguldy, kde se našim však nedařilo, a to i vlivem okolností. Anna zde dosáhla druhého nejhoršího výsledku sezony v podobě 18. místa a s dalšími 80 body, celkem tedy 644, drží po šesti závodech 16. příčku v rankingu SP a 18. v celkovém rankingu IBSF.

Mezi bobisty se počátkem týdne objevila nákaza covidem, která postupně pokosila většinu brzdařů a znemožnila tak našemu týmu účast v obou závodech. Situace kolem nominace Dvořákova dvojbobu se tak lehce komplikuje. Aktuálně je Dominik v celkovém rankingu 19. se 424 body (ale přijde minimálně o bodové zisky z 5. a 6. závodu seriálu), Dobeš je s 356 body 32, Běhounek 61. se 169 body.

Držte proto palce, ať si český bobový tým s tíživou situací zdárně poradí!

Autor: Martin Bohman