Co nového přinesl prosinec

  • 15 Pro, 2021
  • Honza Mottl

Čeští bobisté a skeletonisté bojují dál skrze olympijskou sezonu. V rámci SP předvedl Dominik Dvořák s Kubou Noskem v závodě dvojbobů v Altenbergu solidní 16. místo. Při závodě dvojek užuž to vypadalo na proklestění do TOP 10, když s Honzou Šindelářem, Jáchymem Procházkou a právě Kubou byli po první jízdě na 8. pozici, ale problémy na začátku tratě ve druhém kole naše odsunuly na místo 12. Dominikova posádka pak odjela ještě dvojzávod čtyřek ve Winterbergu, kde dojela na 15. (s Procházkou) a 19. místě (se Záleským). Tento týden probíhá poslední předvánoční SP opět v Altenbergu.

Anna Fernstädtová při závodě v Altenbergu I dojela na solidním a letos zatím nejlepším 12. místě, závod ve Winterbergu naopak dokončila zatím nejhůře coby 20. Tento pátek 17.12.2021 ji rovněž čeká pátý a v tomto roce poslední SP v Altenbergu.

Další závod EP hostila dráha ve Winterbergu. Další cenné body v boji o postupové místo na ZOH zde sebral Adam Dobeš, když s dvojbobem dojel, byť s nejlepšími starty, se kterými mu pomohl Dominik Záleský, 15. Ve dvojzávodě ve čtyřkách to bylo o fous lepší, když si s posádkou Ondřej Hrazdil, Michal Dobeš a Dominik Záleský dojel dvakrát pro 12. místo. Na závěr tohoto roku si Adam dojel ještě pro solidní výsledky v Siguldě, kde si s Michalem Dobešem dojel pro 11. a 10. místo.

Matěj Běhounek s Martinem Lecjaksem přidal v závodě ve Winterbergu do svého letošního portfolia 19. místo.

Naši skeletonisté se solidně prezentují v EP, resp. AP, když Timon Drahoňovský obsadil postupně v Igls 27. příčku a pak v Siguldě 22. a slibnou 14. pozici. Sebastian Železník zas na „domácí“ dráze ve Whistleru v rámci Severoamerického poháru získal 14., 21. a 16. pozici. Následně v závodech na dráze v Park City dojel dvakrát 26. Nejlépe se mu nakonec dařilo na obtížné dráze v Lake Placid, kde obsadil 13. a 11. místo.

V rámci IBSF rankingu dvojbobů je tedy nyní Dvořák na 28., Dobeš na 30. a Běhounek na 61. místě. Ve čtyřkách je pak Dvořák 14., Dobeš 51.

Co se týká skeletonu, tak Fernstädtová aktuálně drží 19. pozici. Železník je mezi muži 80. a Drahoňovský 90.

Autor: Martin Bohman