Rakouskem s problémy a průměrnými výsledky; Dobeš po dvou podnicích před Dvořákem

  • 29 Lis, 2021
  • Honza Mottl

Úvodní dvojzávod SP se odehrál v rakouském Igls. V prvním závodě skeletonistek přitom Annu Fernstädtovou limitovala naraženina stehenního svalu z tréninku, Dvořáka pak zas ve druhém týdnu píchání v lýtku. Anna si tak z dráhy, na které je základem start, odváží 14. a 16. místo. V rankingu SP tak drží s 208 body 15. příčku. Vede Ruska Nikitina, druhá je Holanďanka Bos a třetí překvapivě Italka Margaglio.

Dvořák obsadil v disciplíně dvojbobů nejprve s Dominikem Záleským 14. místo a týden na to již tradičně s Kubou Noskem místo 17. Se čtyřbobem to bylo přeci jen o něco lepší a s brzdaři Honzou Šindelářem, Kubou Noskem a Dominikem Záleským bralo české Áčko 12. místo a ve složení Šindelář, Procházka, Nosek o týden později 13. místo. Všechny čtyři podniky ovládl Francesco Friedrich.

EP se přesunul po Norsku do německého Altenbergu. I tentokrát si náročná dráha vybrala svou daň, zejména u švýcarských týmů. Nicméně Češi dojeli se solidními výsledky. Adam Dobeš po 1. a 4. místě z předchozího týdne bral v přeci jen zostřené, zejm. německé konkurenci, 13. místo. Solidní 17. příčku pak obsadila dvojice Matěj Běhounek a Martin Lecjaks. Se čtyřbobem pak Dobešova posádka uhájila elitní desítku.

Trochu kuriozní je pak pohled na IBSF ranking dvojbobů, když Adam Dobeš s 216 body drží po úvodních dvou podnicích 19. místo, zatímco Dominik Dvořák s rovnými 200 body místo 23. V čele je pochopitelně se 450 body F. Friedrich.

Autor: Martin Bohman