Fair play ještě žije

  • 14 Led, 2022
  • Honza Mottl

Posádka Dominika Dvořáka se po SP v Siguldě odebrala do karantény, a tak se muselo přistoupit ke kompromisnímu řešení. Posádka Adama Dobeše, který sám ještě minulý týden bojoval v rámci EP o body v rankingu pro sebe a možnost postupu na ZOH, se nejprve v osobě Martina Lecjakse přesunula o 800 km z Igls do Winterbergu, aby pomohla Dominikovi dokončit alespoň povinných pět závodů v sezoně, nezbytných pro start v Číně, kde bral Dominik v podstatě s bobovým nováčkem Lecjaksem nakonec velmi solidní 17. místo! A následně se celá Adamova posádka přesunula do Sv. Mořice, aby Dvořákovi pomohli v posledním kvalifikačním závodě sezony. Dvořákův tým pro švýcarský SP tak bude tvořit Adam Dobeš, Ondřej Hrazdil, Michal Dobeš a první z uzdravených Jáchym Procházka. Klukům z EP patří mé velké poděkování! Trenérský tým pro SP ve Sv. Mořici doplnil navíc Václav Vrchovský, který tuto sezonu slaví již 50. rok svého působení u bobové dráhy! Tímto chci Vendovi poděkovat za stále skvělou práci pro český nároďák a popřát mu pořád tolik sil, co dosud a pevné zdraví v dalších sezonách!

Adam si ještě před přesunem do země helvétského kříže dojel na EP v Igls s Michalem Dobešem pro solidní 13. místo. Ve čtyřce pak pro 14. a 17. místo. Zde zas pomohl Adamovi náš třetí pilot Matěj Běhounek. Matěj si ještě navíc v závodě dvojbobů dojel s Ondrou Hrazdilem se solidním 15. startem (5,31s.) pro celkově 29. místo za 40 startujících.

Na letošním předposledním SP startovala samozřejmě i naše skeletonistka Anna Ferstädtová, která však potvrdila, že s podprůměrnými starty jí to ve Winterbergu příliš nejede a obdobně jako na stejné dráze před Vánocemi si dojela pro 16. příčku.

Skeleton měl svá klání i v rámci nižších pohárových soutěží v Altenbergu, kde Timon Drahoňovský dosáhl v dvojzávodě ICC na 27., resp. 26. příčku z 28, resp. 27 startujících. Chuť si pak dílem spravil na juniorském ME, kde na téže dráze dosáhl na 9. pozici, resp. na 5. místo v kategorii U20. Gratulujeme! A držíme palce na MSJ v Igls jak našemu mladému skeletonistovi, tak Matějovi Běhounkovi, který by se měl na juniorském vrcholu sezony představit s Jáchymem Procházkou.

Autor: Martin Bohman