8. místo na ME i MSJ a československé stříbro!

  • 23 Led, 2022
  • Honza Mottl

Světový pohár se rozloučil osmým podnikem letošní sezony ve Svatém Mořici. Posádka Dominika Dvořáka doznala změn kvůli nákaze covid-19. A tak vedle Jáchyma Procházky doplnil tým Michal Dobeš a Ondřej Hrazdil. S prvně jmenovaným Dominik dosáhl, i díky štěstí v losu startovního čísla, na vůbec nejlepší výsledek v sezoně. 10. místo v rámci SP a 8. místo na ME bylo pro Dominika, ale i pro celý tým, příjemnou vzpruhou a snad i trochu nadějí před OH v Pekingu. Se čtyřbobem to vypadalo po první jízdě ze 17. místa rovněž nadějně, ale druhé kolo se nepodařilo a česká posádka dojela na celkovém 20. místě (14. v závodě ME).

Anna Fernstädtová dokončila poslední závod SP na 14. místě, resp. ME dojela coby 9.

Úspěšnou výsledkovou šňůru pak zažil zejména Matěj Běhounek, který nejdřív s nováčkem Petrem Fomenkem získal ve Winterbergu 7. místo na MEJ do 23 let a pak v Igls na MSJ s Jáchymem Procházkou velmi slibné 8. místo!

Tentýž český bob pak posádka půjčila ještě slovenským slečnám Viki Čerňanské a Paťce Tajcnárové, které získali v rámci MSJ do 23 let žen skvělé 2. místo. Československo tak, s trochou nadsázky, získalo na juniorském MS stříbro.

Posledním podnikem tak zůstává už pouze olympijské zápolení v Číně, kterého se dočkáme 5.-20. února 2022.

Autor: Martin Bohman