Tajcnárová celkově 4. v EP; Běhounek 12. na ME i při SP v Lillehammeru

  • 06 Úno, 2024
  • Honza Mottl

Další díl světového poháru pokračoval v norském Lillehammeru. Nejvíce se zde dařilo Matějovi Běhounkovi, který v závodě čtyřbobů překonal nejen své výkonnostní maximum (16. místo z SP ve Sv. Mořici). Posádku, které se podařili zároveň i solidní starty v nejlepší desítce, mu dělali Michal Dobeš, David Bureš a Domink Záleský. Zvítězila posádka Francesca Friedricha. V závodě dvojek dojel na 18. místě Adam Dobeš s Dominikem Záleským. Jen o místo za ním dojel Běhounek s Michalem Dobešem. Vítězství bral Lochner s Fleischhauerem. Smůlu si vybral Timon Drahoňovský, který po první jízdě figuroval na velmi nadějném 17. místě, se ztrátou pouhých 62 setin na průběžně vedoucího Axela Jungka. Problém s pilotáží ve druhé jízdě však znamenal posun až na místo 24. Přesto je umístění ve finále seniorského závodu SP pro Timona pozitivnním příslibem. Pro shodné umístění, tedy pro 24. pozici, si dojela i Anna Fernstädtová.

Po Norsku se SP přesunul do lotyšské Siguldy. I zde se nejvíc dařilo výsledkově Běhounkovi, který měl tentokrát na brzdě Dominika Záleského, se kterým si dojel pro solidní 12. příčku v rámci ME. Adam Dobeš s Michalem Dobešem dojeli 14. Titul získali bratři Adam a Issam Ammourovi ze SRN. V závodě SP, který se konal den před ME, naši brali 18. Běhouenk-Wijas, resp. 19. příčku Dobeš-Bureš. V závodě skeletonistů bral Timon Drahoňovský 32. příčku (22. v rámci ME), zvítězil Číňan Zheng Yin, evropský titul pak Brit Marcus Wyatt. Anna Fernstädtová dojela 28., zvítězila Kanaďanka Rahneva. V rámci závodu ME obsadila Anna 19. pozici, zvítězila Belgičanka Meylemans.

Povzbudivými výsledky pro české barvy skončil pak seriál EP v rakouském Igls. Patrícia Tajcnárová si dojela nejprve v závodě monobobů pro 4. místo a zároveň se ziskem 650 bodů i pro 4. místo v tomto seriálu celkově. Ve dvojzávodě dvojbů si dojela Patrície s Aničkou Skálovou pro dvě 16. místa. V rámci MEJ pak pro 7. místo v kategorii U23, resp. 9. v kategorii U26. Jáchym Procházka s Lukášem Petrikovičem pak obsadili v závěrečném závodě EP dvojbobů velmi pěkné 12. místo (z 33 startujících posádek). Celkem obsadil Procházka s absolvovanými 5 z 8 závodů v EP 20. místo. Při své premiéře se čtyřbobem pak dojel Jáchym s posádkou Lukáš Petrikovič, Dominik Bělský, Jakub Jech na 15., resp. 14. místě a porazil tak např. i zkušeného harcovníka ze SP Monačana Borise Vaina či Brita Stanbridge.

Autor: Martin Bohman