Fernstädtová a Drahoňovský stříbrní v mixech na SP v Altenbergu!

  • 19 Úno, 2024
  • Honza Mottl

Předposlední podnik světového poháru se odehrál 16.-18. února v německém Altenbergu. Velmi pozitivně dopadl zejména pro naše skeletonisty, když Anna Ferstädtová s Timonem Drahoňovským získali v mixu fenomenální stříbrné medaile. Anička tak doplnila svou medailovou sbírku např. se třemi zlatými medailemi z MSJ, Timon zas svůj vloňský bronz z MSJ do 20 let. V individuálním závodě Anna opět zajela skvělou druhou jízdu, která byla vůbec nejrychlejší ve startovním poli. Součtem jízd byla pak na solidní 15. pozici. Timon dojel v soutěži mužů 25.

Naši bobisté se museli vypořádat nejen se zdravotními obtížemi některých reprezentantů v průběhu týdne, ale i nepříjemnou atmosférou na dráze po vážném zranění švýcarského brzdaře Sandro Michela, kterému celý český tým přeje brzké uzdravení!

V závodě dvojbobů si nakonec nejlépe vedl Matěj Běhounek s Dominikem Záleským, kteří si dojeli pro 14. místo. Adam Dobeš s Antonínem Wijasem získali 17. místo. Jáchym Procházka s Ladislavem Vílou brali 19. místo, přičemž pro Jáchyma to byla na této náročné saské dráze závodní premiéra.

Do závodu čtyřbobů pak nastoupil pouze tým Adama Dobeše, tedy David Bureš, Antonín Wijas a Dominik Záleský. Ale i našemu momentálně nejzkušenějšímu pilotovi se nepodařilo všechny taje Altenbergu bezpečně pokořit a ve druhé jízdě českou posádku bohužel čekal ve spodní části trati pád. Naši dojeli na 14. místě.

Na MS ve Winterbergu tedy získala ČR nominace v těchto disciplínách:
– skeleton ženy,
– skeleton muži,
– skeleton mix,
– monoboby ženy,
– 2 posádky dvojboby muži,
– 2 posádky čtyřboby muži.

Přejeme hodně štěstí a dobré výsledky!

Autor: Martin Bohman