Svatý Mořic svědčil nejvíce Běhounkovi

  • 28 Led, 2024
  • Honza Mottl

Naši reprezentanti se ve druhém lednovém týdnu představili na SP ve Sv. Mořici. Anna Fernstädtová skončila bohužel mimo finálovou TOP 25, a to na svém životním výsledkovém minimu 26. místě. Zvítězila Nizozemka Kimberly Bos. V závodě dvojbobů nastoupily opět hned tři české posádky. Nejlépe se dařilo, po nečekaném ukončení kariéry Dominika Dvoořáka, Adamovi Dobešovi, který si se svým brzdařem Dominikem Záleským se solidními starty v nejlepší desítce, dojel pro hezké 15. místo. Velmi dobrou pilotáží si pro celkovou 18. pozici dojel náš junior Matěj Běhounek s Antonínem Wijasem. Mimo finálovou dvacítku se při své premiéře na švýcarské dráze umístil Jáchym Procházka s Michalem Dobešem. V soutěži čtyřbobů si lépe vedl Matěj Běhounek s komplet juniorskou posádkou Havelka-Bureš-Wijas, která dojela 16. Adam Dobeš s Michalem Dobešem, Procházkou a Záleským dojela s velkým odstupem od vítězného Lochnera na 19. místě.

Další týden následoval ve stejné lokaci evropský pohár. V soutěži monobobů dojela Patrície Tajcnárová 18., nicméně v průběžnm pořadí EP drží povzbudivé 5. místo. Ve dvojbobech Běhounek s Burešem dojeli na velmi solidním 6. místě, což je Matějovo dosavadní maximum v seriálu EP. Procházka s Fomenkem pak dojeli na 18. místě. I v závodě čtyřbobů pak Běhounek obhájil velmi pěkné 6. místo, když mu posádku tvořil Fomenko, Havelka a Wijas.

Závěrečným podnikem na této dráze bylo juniorské mistrovství světa, kde Patrície Tajcnárová dojela v kategorii U 23 se svým monobobem na 6. místě, v kategorii U 26 pak byla 7. V závodě dvojbobů dojel Běhounek s Davidem Burešem na 8. místě, čímž Matěj vyrovnal své výkonnostní maximum z Igls v roce 2022, tehdy s Jáchymem Procházkou. Pro 8. pozici si dojela naše posádka Běhounek, Havelka, Bureš, Wijas i se čtyřbobem.

Autor: Martin Bohman