Anna Fernstädtová obhájila titul nejlepší juniorské skeletonistky světa

  • 05 Úno, 2019
  • bobadmin

V německém Königssee se konalo první únorový víkend MSJ IBSF 2019. Česká republika nasadila do bojů dvojbob Pavel Jordán, Lukáš Podstata, vůbec nejmladšího skeletonistu ve startovním poli 15letého Timona Drahoňovského a naopak velezkušenou Annu Fernstädtovou, která vstupovala do soutěže coby úřadující mistryně světa ze Sv. Mořice 2018.

Posádka Jordán, Podstata naplno s boby začala až v této sezóně a tak i účast v soutěži nejlepších juniorů byla svým způsobem úspěch. Hoši se navíc opravdu hecli na startu, když předvedli solidních 5,14s. a Pavel dokonce dokázal cíloví čas stlačit pod 52 s., což bylo asi o čtyři sekundy rychleji, než když na dráze pod Orlím hnízdem před třemi měsíci začínal.

Obdobně chrabře si počínal i Timon na skeletonu, když den po dni drtil časomíru jak v tréninkách, tak i v závodě. Nakonec v sobotu pokořil jak své startovní (5,25s.), tak  i traťové maximum (55,70s.) a odbyl si svou velkou premiéru mezi nejlepšími juniorskými, i o 8 let staršími, soupeři.

Vrcholem klání pak byl pro český tým nedělní závod skeletonistek. Anna po 3. místě na MSJ 2016 a prvenství v loňském roce, navíc na domácí dráze, byla jasnou favoritkou a i proto bylo pro ní toto klání velmi náročné. Navíc se potýkala ještě po úspěšném tažení na ICC v Americe s jet lagem. Podpořena trenérským triem A. a D. Kupczykovi a nově i Gintsem Dzérvem z Lotyšska se však Anna vypořádala se závodem suverénně. Zvítězila v obou jízdách, ve kterých na druhou Belgičanku Meylemans najela 58 setin sekundy a na třetí Angličanku Pittaway 75 setin.

Zbývá snad už jen otázka, zda zazní po absolutním prvenství v ICC a nyní na MSJ česká hymna i na MS ve Whistleru, kam se Anna Fernstädtová chystá za necelý měsíc.