Chlad přichází ze St. Moritz, Dvořák s dvojbobem v rankingu na 3. místě!

  • 31 Led, 2019
  • bobadmin

Teploty i pod –20℃ přivítaly šestý podnik světového poháru IBSF sezony 2018/2019 ve Sv. Mořici. Dominiku Dvořákovi trochu netradičně, ale právě na této dráze ne zcela výjimečně, brzdil v závodě dvojek Dominik Suchý. Byly z toho opět velmi pěkné (5. a 6.) starty. Nicméně zaváhání s roztlačovákem hned na úvodní rovince první jízdy stálo posádku šanci na podium. Zlepšení ve druhé jízdě s rychlejším startem a minimem chyb na trati pak český bob vyneslo na konečné 10. místo. Vítězství bral standardně Friedrich, stříbro Lochner, bronz Kibermanis.

Mrazivé překvapení pak pro český tým přišlo po nedělním závodě čtyřek, kdy po solidním 9. místě v cíli šel bob na technickou kontrolu, kde bohužel neprošel kvůli neodpovídajícímu rádiusu v přední části skluznice předních nožů a posádka tak byla jury diskvalifikována. Pořadí na stupních vítězů bylo shodné jako v závodě dvojek.

Tišícím prostředkem po nedělním zklamání pro český tým může být fakt, že po závodech ve Sv. Mořici je Dvořák v rankingu IBSF s dvojbobem na fantastickém 3. místě a se čtyřbobem se lehce propadl ze 6. na 8. místo. Úroveň, kterou český bobový sport nezažil.