Závěrečný podnik roku 2014 alias dárek pro předsedu

  • 17 Pro, 2014
  • bobadmin

Přehlídku průměrných výkonů předvedli čeští bobisté v posledním závodě EP před vánocemi. Jedním z důvodů byla i znatelná únava týmu po náročném celoměsíčním ježdění a zmnožených závodech. To mimo jiných dříve „odpadlých“ nevydržel bohužel ani Jan Vrba, který si natáhl sval při druhém závodě dvojek. S Dominikem Suchým si dojel ve čtvrtek pro 14. místo, s Kubou Havlínem v pátek pro místo 15. Byť se skvělými starty se nepodařilo prolomit fakt, že v Königssee nám dvojky prostě nejedou. Duo Matoušek – Nosek obsadilo 21., resp. Matoušek – Šindelář 23. místo. Dvořák s Kopřivou dosáhli v solidní konkurenci cca 35 posádek oba dny na 25. pozici.

Do víkendového závodu 4bobů tak nastupoval CZE I se sedícím pilotem. I tak se povedly vzhledem k okolnostem ve složení Vrba, Suchý, Dvořák, Havlín nadmíru dobré starty (5,05 a 5,07). V porovnání s konkurencí z toho bylo solidní 11. místo. Nedělní závod se musel obejít bez Kuby Havlína, kterého zastoupil Kuba Nosek. Se starty 5,20 a 5,14 si Áčko dojelo pro 14. místo.

O poznání zajímavější to měla posádka Radka Matouška. Ten po úvodní jízdě sobotního závody udržoval 10. pozici a po 5. nejlepším startu ve 2. jízdě (4,97!) udržoval ve 2/3 tratě 6. pozici. Pak však přišla trochu nepochopitelná chyba v pasáži za kreislem a bylo po nadějích. Celkové 20. místo, bob na rychlou opravu a sem tam nějaké to zranění v posádce. V neděli tak nastoupil s otřesem mozku hrdinný Jarda Kopřiva a dále alternace v osobách Chrise Antsioua a Martina Bohmana. Předseda tak přerušil zasloužený sportovní odpočinek a mohl si vychutnat další závod své již desáté sezony. Škoda jen, že těsně nevyšla top 20. Tým si i s uraženým roztlačovákem nakonec dojel pro celkové 21. místo.

Poděkování za první polovinu sezony patří zejména s ohledem na maximální nasazení všem aktivně zapojeným sportovcům a zejména pak realizačnímu týmu, jmenovitě Ivo Danilevičovi, Vendovi Vrchovskému, Pavlu Puškárovi a dalším.

Věřím, že po Novém roce se zbavíme smůly na zranění v týmu a přijdou vytoužené kvalitní výsledky.

Veselé vánoce a úspěšný nový rok 2015! MB, předseda Svazu