Míša Glaesser v Königssee 5. a 6., Honza Vrba se čtyřbobem v La Plagne stříbrný!

  • 08 Pro, 2014
  • bobadmin

V reprezentativním zastoupení 17 skeletonistek, včetně zámořských závodnic z Kanady a Spojených států, se při závodě evropského poháru v Königssee, SRN prosadila česká závodnice Michaela Glaesser. Dne 28.11. obsadila 6. a o den později dokonce 5. místo. Jde o nejlepší umístění českého skeletonu v EP v posledním desetiletí.

Bobisté zas měřili své síly ve francouzské La Plagne, kde se jim však v doublezávodě dvojbobů tolik nedařilo. Vrba se Suchým si dojeli pro 18. a 14. pozici, Matoušek s Noskem pro 22. a 18. místo. Pilot novic Dvořák s Kopřivou získali 23. a 24. místo. Pozitivem byl jistě jejich 7. nejlepší start v sobotním podniku.

V pátek zvítězil italský veterán Bertazzo (2. Klammer, GER, 3. Rinaldi, MON), v sobotu vyhrál Němec Lochner (2. Yunjong, KOR, 3. Bertazzo, ITA).

Nědělní závod 4bobů pak české posádce Vrba, Suchý, Dvořák, Nosek přinesl skvělý výsledek v podobě 2. místa! CZE I nestačila jen na téměř domácího Bertazza (3. Zalims, LAT). Improvizovaná juniorská posádka Radka Matouška si dojela pro místo 18.

V příštím týdnu bude následovat poslední předvánoční závod EP v Königssee.