Winterberg – úspěšný vstup posádek Dominika Dvořáka do SP

  • 10 Led, 2023
  • Honza Mottl

Čtvrtým závodem pokračoval Světový pohár skeletonistů a bobistů v německém Winterbergu.

Za vytrvalého deště vyhrála čtvrtý závod SP skeletonistek Kimberley Bos před dvojicí Mirela Rahneva a Hannah Neise. Na 15. místě skončila naše závodnice Anna Fernstädt. Nejhorší umístění v aktuální sezoně paradoxně Anně pomohlo ke zlepšení v celkovém pořadí SP, a to na velmi pěkné 7. místo.

V závodě dvojbobů zvítězila německá posádka Johannes Lochner/Georg Fleischhauer před posádkami Michael Vogt/Sandro Michel a Brad Hall/Taylor Lawrence.

Výborné 8. místo při letošní premiéře obsadila posádka Dominik Dvořák/Jáchym Procházka.

Na 16. místě skončila naše druhá posádka Adam Dobeš/Dominik Záleský. Pozitivem je jistě fakt, že naše druhá posádka měla velmi solidní 6. a 8. start.

Vyvrcholením winterberského podniku byl samozřejmě závod čtyřbobů. Zvítězila německá posádka Francesco Friedrich/Thorsten Margis/Candy Bauer/Alexander Schueller před posádkami Brad Hall/Arran Gulliver/Taylor Lawrence/Greg Cackett a Johannes Lochner/Florian Bauer/Erec Bruckert/Christian Rasp.

Výborné 8. místo zopakovala ze sobotního závodu dvojek i ve čtyřkách posádka Dominik Dvořák/Jáchym Procházka/David Bureš/Dominik Záleský.

Na 16. místě skončila naše druhá posádka Adam Dobeš/Michal Dobeš/Ondřej Hrazdil/Antonín Wijas.

Nyní se naši senioři přesouvají na dva týdny do Altenbergu. Junioři otestují svou kvalitu na MSJ ve Winterbergu.

Autor: Martin Bohman