Ve Winterbergu Čechům štěstí nesněžilo

  • 19 Led, 2017
  • bobadmin

Jsem příznivcem pozitivní motivace a tak začnu hodnocení čtvrtého podniku SP této sezony a zároveň ME 2017 informací, že oba české týmy si ve 3 ze 4 startů v rámci ME oproti loňsku polepšily. Honza Vrba s Dominikem Suchým si dojeli s dvojkou pro 18. místo (na ME v St. Moritz 2016 19.). Dominik Dvořák obsadil v obou disciplínách shodně 15. místo (v St. Moritz 18., resp. 19.). Ve dvojkách to bylo s Kubou Noskem a ve čtyřkách s notně upraveným týmem, kde jediného „stálého“ člena Honzu Šindeláře, doplnil nově harcovník Honza Stokláska a nováček Dominik Záleský.

Schází už jen výsledek Jana Vrby se čtyřkou (Egydy, Suchý, Nosek), tedy 13. místo (v rámci SP 17., šlo zároveň o nejlepší a také jediné umístění v TOP 20 v rámci závodu SP). Pro Honzu však nejslabší umístění na ME od Igls v roce 2010. Holt ve svěťáku před OH přituhuje a s naším materiálem se neodpouští žádná chyba. V Německu jsme jich bohužel nasekaly povícero. Snad jich bude tento týden na závodech ve Švýcarsku co nejméně. Pro Dominika to bylo navíc cenných 8 jízd před MSJ, které se koná na téže dráze v Severním Porýní-Vestfálsku za dva týdny.

Zlato v rámci ME brali dominantní Němci – Friedrich a Jamankaová v závodě dvojek, čtyřky opanoval Lochner, stejně jako před týdnem v Altenbergu.