Altenberg – vstup českých posádek do SP

  • 09 Led, 2017
  • bobadmin

Absolutní světová špička se sešla 6.-8.1.2017 na prvním kole SP na evropském kontinentu v této sezóně, a to na nejtěžší dráze v německém Altenbergu. Přesto jsme se dočkaly pádů i v závodech žen a mužů (McNeil a Tasker, oba GBR). Naše týmy měly na „domácí“ dráze velké ambice, které si myslím s jistou rezervou de facto naplnily. Vždyť umístění obou týmů v obou disciplínách na 19. a lepším místě je skvělý, zejm. bodový úspěch. Dominik Dvořák s Kubou Noskem navíc ověnčili závod dvojek 3. a 4. startem, což sice po trochu nervózních jízdách (19. a 14.!) vyneslo posádce celkově 18. pozici, nicméně prozatím nejlepší výsledek Dominika coby pilota ve SP. Jen o místo za ním pak skončil se solidními (14. a 16.) starty Honza Vrba s Dominikem Suchým. Pro Jana to byl po dlouhých 4 letech opět návrat do elitní dvacítky s dvojkou.

Ve čtyřkách předvedly obě posádky opět velmi slušné starty, zhruba desetinu od těch nejlepších a Vrba i bezchybné jízdy (stejně jako ve dvojkách). Nicméně v Alťasu to prostě pro tentokrát Čechům „nějak nejelo“ (podobně jako třeba Lotyšovi Zalimsovi, který dojel v sobotu 9., v neděli mezi našimi 18.). Vrba, Egydy, Suchý, Nosek tak brali 17. místo (12. starty) a Dvořák, Šindelář, Kopřiva, Havlín místo 19. (11. a 9. start).

Český tým měl své zastoupení ve SP po pár letech dokonce i ve skeletonu, a to v osobě Philippa Moeltera. Philipp se trápil se zraněním nártu a tak jeho velmi dobrá jízda, avšak po slabém startu, stačila až na 23. příčku.

Pochvala patří i trenérům Dawidu Kupczykovi, Vendoj Vrchovskému, včetně náhradníka Dominika Záleského, který svou roli plnil více než svědomitě.

Věřím, že Altenberg byl pro naše posádky jakýmsi získáním ostruh do druhé části sezony a nyní budeme už jen stoupat ve výsledkových listinách! Celý tým na to potenciál rozhodně má.