Ve třech seriálech celkem pětkrát v TOP 10

  • 20 Pro, 2020
  • Honza Mottl

V rakouském Igls se v pátek 18.12. utkala se svými soupeřkami ještě naposled v tomto roce skeletonistka Anna Fernstädtová. I přes tradičně slabší starty se Anně povedla 7. a 9. jízda a celkově to stačilo na solidní 9. příčku. V první jízdě brala česká reprezentatntka navíc prvenství v nepsané „disciplíně“ nejvyšší rychlost, když dosáhla 121,96 km/h. „Jsem spokojená zejména z osobáku na startu, ale i umístění opět v nejlepší desítce,“ uvedla po závodě Anna. Vítězství brala domácí Janine Flock. Fernstädtová drží v celkovém rankingu SP po čtyřech závodech a neúčasti Rusky Nikitiny na posledním podniku s 648 body 5. místo.

O víkendu pak nastoupili k sedmému a osmému závodu serie SP dvojbobů taktéž čeští bobisté. Dominik Dvořák v sobotním závodě s Dominikem Suchým obsadil příčku 8., v neděli s Kubou Noskem 9. pozici. Se slabšími starty a chybičkami v řízení tak nebylo možné zopakovat skvělé 4. a 5. místo z minulého víkendu. „I tak umístění beru. Člověk se hned namlsá a už by bral jen medaile, ale na to bych musel být zdravotně úplně ready a klukům na brzdě víc pomoct. Sucháčovi i Nosánovi patří za výkon poklona,“ dodal smířlivě Dvořák. Oba závody s velkou převahou ovládl Němec Friedrich, pro kterého to letos znamenalo již šesté, resp. sedmé vítězství. Dvořák drží po osmi závodech SP s 1312 body a víkendové neúčasti Němce Hafera celkově 6. místo.

Velký osobák v umístění v rámci EP si pak na náročné dráze v lotyšské Siguldě vydřel Adam Dobeš. V sobotní závodě s Jardou Kopřivou úřídila česká pilotní dvojka 8. místo, což je jeho výrazně nejlepší výkon. V nedělním závodě pak s Michalem Dobešem Adam nakonec bral 9. místo. „Jsem rád, že jsme tu s klukama bez většího zázemí zvládli oba závody s takhle slušným bodovým ziskem. Siguldu si pořád načítám a v tréninku jsem měl nějaké problémy, takže domů pojedeme zvesela,“ radoval se Dobeš. V rámci celkového rankingu EP drží Dobeš po čtyřech závodech s 237 body solidní 9. příčku. Další český pilot – junior Matěj Běhounek je pak 35.

Dorostenec Timon Drahoňovský pak v uplynulém týdnu brousil techniku na dráze v Altenbergu, která po Novém roce hostí EP, ICC a v první polovině února i MS.

Soutěže se rozbíhají opětovně od 3., resp. 4. ledna 2021.

Martin Bohman