V TOP 10 jen Vrbova čtyřka, přesto byl Altenberg důstojným vystoupením

  • 16 Pro, 2016
  • bobadmin

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Tak by se dalo shrnout 14 denní snažení českých posádek v německém Altenbergu. Tvrdý tréninkový týden a týden závodů EP si odbyly všechny tři reprezentační posádky, kterým se nevyhnulo na jedné z nejnáročnějších drah světa pár pádů i drobná zranění. Namlsáni ze tří pódiových umístění z Königssee, jistě čekali umístění v TOP 6 fanoušci i sami závodníci i na posledním podniku IBSF v tomto roce. Nepovedlo se. Nejlépe si vedla v závodě čtyřek posádka Vrba, Egydy, Suchý, Nosek, která obsadila (se 7. starty) 9. místo. Dvořák, Šindelář, Kopřiva a virózou oslabený Havlín brali (s 5. a 6. startem) 13. místo a Matoušek, Dobeš, Růžek, Záleský si dojeli pro 17. pozici.

V dvojzávodech 2bobů dojel nejlépe Dvořák s Noskem, resp. Suchým (2.-4. starty), a to v obou soutěžních dnech na 12. místě. Honza Vrba s ústřelem krku bojoval nejen s bolestí, ale i materiálem. Po pár letech se dočkal v sobotu rentnutého kvalitního 2bobu Eurotech a změna byla znát (v pátek s Dominikem Suchým 7. a 8. start, dole 19.; v sobotu s Jardou Kopřivou 19. a 16. start, dole 14., 1. jízda 8.!). Takže úspora za Soči půjde do zápůjčky do konce sezony. Pochválit zaslouží i Radek Matoušek, který v pátek vykouzlil s Dominikem Záleským 11. start, v sobotu se zas probojoval do finálové TOP 20, kde skončil 18., jen jediné místo za italskou bobovou legendou Simone Bertazzem, medailistou z ME i MS.

V kombinovaném rankingu IBSF tak Dvořák po první polovině sezony zaujímá 26. pozici (v rámci EP 6.), Vrba bez dvou úvodních závodů v Siguldě 38. (12.) a Matoušek 46. (17.), mezi skeletonisty je pak Philipp Mölter 49. (v rámci ICC 20.).

Po Novém roce na téže dráze čeká český tým v Altenbergu světový pohár. Své zastoupení by měl mít po mnoha letech na tomto podniku tedy i český skeleton.