Stříbrný EP v Königssee – co závod, to podium

  • 05 Pro, 2016
  • bobadmin

Snový závod EP v Königssee absolvovali české posádky uplynulý víkend, když v soutěži dvojbobů obsadil Dominik Dvořák a Jakub Nosek stříbrný stupínek, korunovaný nejlepšími starty společně s Lotyši hluboko pod 4,90s. Další posádky Jan Vrba s Dominikem Suchým a Radek Matoušek s Dominikem Záleským, limitovaní i přes 20 let starým materiálem, obsadili 18. a 23. místo.

Dramatický byl pak i dvojzávod čtyřek, kde svedly naše týmy lítý boj nejen se zahraniční konkurencí, ale i mezi sebou. Nejlépe si vedl Jan Vrba, Dominik Suchý, David Egydy a Jakub Nosek, když v sobotním závodě obsadili 5. místo (po první jízdě útočili na medaile, navíc předvedli i pěkný čtvrtý start). Dvořák, Kopřiva, Šindelář a Stokláska brali 10. místo. Třetí posádka Matoušek, Dobeš, Růžek a Záleský obsadili 18. příčku.

Nedělní závod ovládla pro změnu Dvořákova posádka, které se vyplatilo střídání na brzdě, kam nastoupil mistr světa v letních startech Kuba Havlín. Byly z toho báječné druhé starty! a v cíli pro Dominika a jeho posádku prozatímní maximum v EP se 4bobem – pódiové 6. místo. Honza Vrba s posádkou bral příčku 9. (3. start ve druhé jízdě) a Radek si letos se 4bobem spravil chuť, když se umístil na místě 13. Ke cti CZE III budiž i fakt, že se klukům v obou závodech podařil start pod 5 vteřin.

Pro české barvy to byl opravdu povedený podnik! Velká gratulace patří i trenérské dvojici Dawid Kupczyk a Venda Vrchovský. Po tréninkáči a EP v Altenbergu, které budou následovat v následujících 14 dnech, se tak můžeme po Novém roce těšit na vstup CZE I a II do světového poháru.