Úspěšný bobový a skeletonový týden

  • 11 Pro, 2019
  • Honza Mottl

Z pohledu ČSBS lze minulý týden označit jako velmi úspěšný. Vše bylo zahájeno na náročné dráze v Altenbergu dvojzávodem EP 2bobů, kde již ve čtvrtek nastoupilo do závodu duo Dobeš-Dobeš. Pro Adama jde letos teprve o druhou sezonu a ještě vloni se do závodu na této nejtěžší evropské dráze ani nekvalifikoval. Tentokrát z toho však již bylo nejprve 23. a při pátečním závodu dokonce 18. místo a pro kluky tak premiéra ve finálové TOP 20!

Další bitevní pole se rozprostřelo v americkém Lake Placid, kde skeletonistku Annu Ferstädtovou čekal úvodní závod SP a Dvořáka s brzdaři rovnou úvodní dvojzávod dvojbobů.

Anička vyrazila do USA již v dostatečném předstihu a po tréninkovém týdnu, dvojzávodu v rámci NAC a týdnu na trénink a relaxaci vstupovala do závodu jako jedna z favoritek. Přes tradičně slabší start tuto úlohu při první jízdě naplnila a byla průběžně na 5. místě. Ve druhé jízdě však nasbírala příliš mnoho chybiček a 14. jízda ji nakonec vyřadila z pódiové TOP 6. I tak je Annino 7. místo po roční odmlce ve SP příslibem pro další zlepšování. Dojít by k tomu mohlo již tento víkend rovněž v Lake Placid.

Dominik Dvořák vystřídal na brzdě Kubu Noska a Dominika Suchého a s oběma předvedl velmi pěkné starty na 5.-7. místě. Dominik však až na první jízdu v prvním závodě ukázal, že teprve druhá příležitost v životě sjet si tak těžkou dráhu jako je ta v Placid, není zatím dost na to, aby mohl pomýšlet na TOP 10. Bylo z toho tak konečné 13. a 16. místo. I tak je to oproti loňskému 17. místu zlepšení a 216 bodů do rankingu IBSF se také počítá.

Nejlepší zpráva na konec. Náš mladý skeletonista Timon Drahoňovský se dle nedělního vyhlášení kvót pro YOG 2020 kvalifikoval ze 14. místa na Olympiádu mládeže. Pro ČSBS je to tak vůbec první sportovec, který se této vrcholné mládežnické soutěže v její 8leté historii zúčastní!

Všem našim sportovcům srdečně gratulujeme!