Sezona 2023/2024 za námi

  • 28 Bře, 2024
  • Honza Mottl

Uplynulý víkend se odehrály poslední závody IBSF v sezoně 2023/24, a sice závěrečný SP v americkém Lake Placid, kde ČR reprezentovala už pouze skeletonistka Anna Fernstädtová. A jak to tedy celé dopadlo?

Anna se zúčastnila i předcházejících závodů Severoamerického poháru rovněž v Lake Placid, kde brala ze 40 členného startovního pole 11. a 7. místo. V závodě SP pak dojela na solidním 17. místě. Celkově brala Anna v seriálu 21. pozici, v celkovém rankingu IBSF 28. místo. Vítězkou seriálu SP je Kimberley Bos z Nizozemska.

V celkovém pořadí SP skeletonistů je náš Timon Drahoňovský na 34. místě, v celkovém rankingu IBSF pak na místě 47. Vítězem je Mett Weston.

V celkovém pořadí monobobistek v rámci EP se umístila naše Patricie Tajcnárová na vynikajícím 4. místě.

Celkové pořadí stejně jako v předchozích letech ovládl Francesco Friedrich. Při neúplné účasti ve všech závodech skončil z našich bobistů nejlépe na 18. místě Adam Dobeš. Na 20. místě skončil Matěj Běhounek, na 25. místě Dominik Dvořák a na 26. místě Jáchym Procházka.
Celkové pořadí Světového poháru čtyřbobů stejně jako dvojbobů ovládl Francesco Friedrich. Na 17. místě skončil Adam Dobeš, na 18. místě Matěj Běhounek a na 21. místě Dominik Dvořák.

Letošní Světový pohár parabobů ovládl Corie Mapp z Velké Británie. Naše Gabriela Knapová obsadila konečné 12. místo. Na 12. příčce dojela Gábina i v rámci MS v norském Lillahammeru. Na ME pak dojela naše závodnice 10.

Autor: Martin Bohman