Podzimní testování

  • 07 Říj, 2015
  • bobadmin

Tradičně první říjnovou sobotu se konalo na libereckém trenažéru Mistrovství ČR v bobových a skeletonových startech. Zároveň byla akce spojena, v podstatě také již tradičně, s reprezentačními testy a následnou údržbou závodního materiálu před sezonou, která začně letos tréninkovým kempem v Altenbergu, SRN 9.-14.11. Zajímavostí byl také zájem mistra Evropy z roku 2011 nad krátkými překážkami Petra Svobody o bobování a případnou účast na ZOH 2018 v Koreji (viz odkaz). Podpořit tým přišel i JUDr. Jan Šťovíček, coby zástupce KŠD Legal, nového partnera ČSBS.

Letošní ročník mistrovství byl spíše o kvalitě než kvantitě, což je u tak specifických a výběrových sportů jako jsou boby a skeleton v podstatě jediná možná cesta. Absolutním vítězem v mužských individuálních startech byl jako již i po dva roky nazpět Jakub Havlín, který jako jediný svými 122 kilogramy pokořil hranici 5,40 sekund. Mezi piloty zvítězil junior Dominik Dvořák (5,54 s.).
Mezi juniory exceloval po velkém meziročním progresu Jakub Nosek (5,45 s.).

Zlato ve startech dvojbobů pro sebe vybojovala skvělým výkonem posádka Vrba- Nosek (4,99 s.). Vrba (Suchý-Havlín-Nosek) zvítězil i se 4bobem (5,05 s.). Ve skeletonových startech dominovala nová reprezentační opora Phillip Moelter (5,23 s.), mezi ženami pak Lenka Vorlová (5,66 s.)