Našláplé Áčko se těší na sezonu

  • 05 Lis, 2015
  • bobadmin

Je už jen pár dnů do odjezdu na první led. A tým dodělává poslední objemy a začíná ladit formu i finálně synchronizaci posádku. Právě v tento moment jsme se chlapců poptali, jak jsou spokojeni s přípravou a co od nastávající sezony očekávají, když si letos na trenažéru dala řada z nich osobák a pilot Vrba zraje jak víno.

Opětovný absolutní mistr republiky Kuba „Big Ramy“ Havlín, pro kterého hledá AlpinePro trochu netradičně bundu o velikosti 4XL, se hrne do odpovědi jako první: „Spokojen s letošní přípravou jsem. Vzhledem k tomu, že mám rodinu a chodím denně do práce, jsem přípravě věnoval všechen volný čas, co jsem měl. Povedlo se mi zařadit více běhání, tak doufám, že to bude v zimě znát. Jinak klasicky hodně posilovny, ale ne (klasicky:) na objem svalů, ale spíše na sílu. Seběhanost posádky je na slušné úrovni“. Dodává jeden z nejstarších borců, který nastoupí do SP. Ještě pozitivněji se k průběhu přípravy staví další hvězda českého týmu Kuba „Nosán“ Nosek. „Letošní přípravu hodnotím velice dobře, od skončení bobové sezóny jsem se věnoval převážně atletice – zlepšil jsem si osobní maxima na dálku, oštěp, 100m, 200m i na trenažéru v Liberci. Posádku vidím jako zdařile seběhanou a jsem si jistý, že letos můžeme pomýšlet na hodně rychlé starty a lepší umístění než loni“, dodává. Z opačné strany to bere Honza Stokláska: „Příprava letos rozhodně neprobíhala podle mých přání a plánů. Dlouhou dobu jsem se potýkal s bolestí v dolní části zad, což mě omezovalo zejména v posilovně. Teď už jsem naštěstí v pořádku a naplno v tréninkovém kolotoči. Běžecky se cítím jako za mlada, jen ještě musím dodělat hrubou sílu. Kvůli zdravotním okolnostem jsem začlenil do přípravy plavání, což mi velmi pomohlo. Rovněž jsem výrazně posílil svaly břišní, můj trup je nyní pevný jako skála.“ Honza Vrba jen spokojeně poslouchá, pokyvuje a rozdává svůj neopakovatelný úsměv nesmělého hezouna na všechny strany. Dominik Suchý zas jen zachmuřeně pokrčí rameny a vyhrkne: „No, u mě příprava dobrý, no.“.

Co se týká vizí pro následující sezonu, hoši se shodují, že by mohla a měla být úspěšná. „Sezóna je v očekávání toho nejlepšího. Věřím, že mám natrénováno více a lépe než v loňském roce, kdy jsem byl čerstvým nováčkem,“ říká Nosán. Nezvykle odhodlaně svůj názor projeví i pilot: „Cíle na sezónu – zlepšení startovních časů a umístění na vyšších místech jak v EP, SP, tak i na ME a MS než loni a to platí jak pro dvojbob tak i čtyřbob.“ Se zlepšením tajně počítá i Kuba Havlín a Dominik. Maličko skeptický tón tak zaznívá opět od Jena Stoklásky: „Před touto sezónou jsem s plány opatrný. Můj cíl je se v první části sezóny výkonnostně vrátit na můj standard, po Novém roce se ještě zlepšit a na MS nastoupit v top formě.“ Jeho přání se přitom není co divit. Po tom, co si odjezdí své jako pilot na EP a MSJ totiž bude chtít do A týmu jistě i Dominik Dvořák, případně další borci, kteří letos Honzu na MČR ve startech nechali za sebou. Ale o to zajímavější to v sezoně 2015/16 bude.

Každopádně Honza nevěší hlavu a má pro sebe vymyšlený alternativní scénář: „Pokud mi plavecké nadšení z přípravy vydrží, zvážím účast na MČR v plavání v příštím roce.“ A v pozitivním duchu zakončuje i naše celé povídání: „Se seběhaností posádky ve čtyřce je to jako s jízdou na kole. To se nezapomíná! Člověk může párkrát upadnout, ale základy a cit v člověku zůstane.“

Tak mi jen celému týmu přejeme co nejméně těch pádů a skvělé výsledky!