Naši bobisté za sebou mají první týden na ledě

  • 14 Lis, 2023
  • Honza Mottl

V tomto týdnu se naši bobisté po dlouhé letní pauze opět setkali s výzvou v podobě ledového koryta. Vyrazili totiž na první letošní ježdění, a to do německého Altenbergu. Dominik Dvořák, náš aktuálně nejlepší pilot, tento výjezd okomentoval následovně: „První tréninkové jízdy hodnotím pozitivně hlavně z toho důvodu, že jsme měli možnost jezdit tady v Altenbergu, na nejtěžší dráze v Evropě, což je pro mě vždycky ten nejlepší trénink, protože potom každá další jízda, na jakékoliv jiné dráze, je brnkačka!“

Na dráze se objevili jak již ostřílení a zkušení bobisté, jmenovitě například Dominik Záleský, Michal Dobeš, Jáchym Procházka nebo Adam Dobeš, ale i noví a nadějní sportovci, kteří se k nám přidali v průběhu letní přípravy a pro které byly jízdy v tomto týdnu prvními jízdami v životě. V Altenbergu se během uplynulého týdne vystřídaly různé druhy ledu, od rychlého, krásně upraveného, přes pomalejší, až po zasněžený. V sobotu, na svatého Martina, totiž pokryla dráhu několikacentimetrová vrstva sněhu. Už několik let se nám nepoštěstilo, že by svatý Martin přijel na bílém koni, natož v bílém bobu! Snad nás tedy všechny čeká hezká zima. Rozličné situace na trati jsou důležité zejména pro naše piloty, kteří se díky tomu mohli lépe připravit na různé podmínky, které je v sezóně bezpochyby čekají. „Počasí nám vydrželo až do dneška, nicméně, alespoň jsme si vyzkoušeli všechny typy ledu, takže já jsem nadšený,“ komentuje první jízdy na ledě pilot Adam Dobeš.

Na soustředění s nimi byl také český skeletonista Timon Drahoňovský. Doufejme, že se všichni naši sportovci seznámili s ledem i s dráhou, rozjezdili se a že nás v nadcházející sezóně bude čekat mnoho skvělých výsledků. Pro Adama Dobeše a Dominika Dvořáka i s jejich posádkami je další zastávkou La Plagne ve Francii, kde je čeká světový pohár, ve kterém se ukáží i naši skeletonisté. Piloty Matěje Behounka a Jáchyma Procházku čeká v Norském Lillehammeru několik závodů evropského poháru.

Tak všechny naše sportovce sledujte, fanděte jim a držte jim palce!