Dvořák opět lámal historické rekordy

  • 07 Led, 2020
  • Honza Mottl

Po umístění v TOP 10 v americkém Lake Placid ještě v prosinci loňského roku, se první lednový víkend 2020 podařilo Dvořákově posádce (Suchý, Šindelář, Nosek) prolomit dosavadní tak trochu smůlu na vrcholných soutěžích a dosáhnout opět (po medailích na MSJ v letech 2016, 17 a nejkvalitnějších umístění v rankingu SP v sezoně 2018/19) nejlepšího umístění v historii českých 4bobů, a to 6. místem na ME, jež byl součástí závodu SP v německém Winterbergu (dosud to bylo 8. místo z ME v la Plagne z roku 1995). V rámci dvojzávodu SP, který probíhal 3.-4.1.2020, pak posádka obsadilla shodně 7. pozici (v sobotním závodě, který byl tedy zároveň i ME se dostal před Čechy ještě Kanaďan Kripps). První tři místa brali domácí německé posádky.

Před chlapci je aktuálně ještě 5 závodů SP, včetně ME ve 2bobech v lotyšské Siguldě a MS v Altenbergu, kde to naší také umí.

Úplně povedený nebyl naopak pro naší skeletonistku Annu Fernstädtovou nedělní třetí závod SP, kdy v poli 21 závodnic skončila na děleném 11. místě s Italkou Valentinou Margagliovou. Zvítězila domácí suverénka Tina Hermann.