ČSBS má poprvé v historii zastoupení v orgánech Českého olympijského výboru; nominace pro Tokio schválena

  • 07 Čvc, 2021
  • Honza Mottl

Po mnoha měsících čekání a několikerém odkladu se v úterý 29. června 2021 v pražské O2 Universum aréně uskutečnily v rámci pléna volby do orgánů Českého olympijského výboru. Z jejich výsledků vyplývá, že třetí funkční období v řadě čeká předsedu Jiřího Kejvala, který dostal téměř 90 % hlasů. Do funkcí místopředsedů byli zvoleni Libor Varhaník (ekonomika), Roman Kumpošt (mezinárodní vztahy), Zdeněk Haník (olympismus a vzdělávání), nově Milan Hnilička (bez gesce) a již dříve měl roli místopředsedy jistou Filip Šuman jako zvolený předseda složky Českého klubu sportovních svazů, organizací a institucí. (ČKSOI).

Mezi členy Výkonného výboru ČOV byl pak zvolen i předseda Českého svazu bobistů a skeletonistů, z.s. Martin Bohman, který se tak stal prvním zástupcem Svazu v orgánech ČOV. Dalšími členy VV ČOV byli zvoleni Petr Fousek (fotbal), Michal Ježdík (basketbal), Marek Pakosta (volejbal), Olga Plachá (jezdectví), Jaroslav Pollert (kanoistika), Petr Ryška (plavání), Gabriel Waage (softball), Jan Bloudek (horolezectví) a Petr Hulinský (taekwondo).

Za ČOV, složky a komise jsou ve výkonném výboru vedle předsedy a místopředsedů rovněž Alexandr Kliment, Hana Moučková, Kateřina Neumannová, Šárka Strachová, David Svoboda, Alena Erlebachová a Oldřich Svojanovský.

V rámci pléna byla také odsouhlasena nominace České republiky na Olympijské hry v Tokiu, které budou zahájeny dne 23. července 2021 (blíže: https://www.olympijskytym.cz/article/ceska-vyprava-pro-oh-v-tokiu-ma-116-sportovcu-cislo-se-jeste-muze-zmenit).