Winterberské tažení – v materiálu je síla

  • 13 Pro, 2017
  • bobadmin

Ve dnech 4.-10.12.2017 se české posádky poprvé v letošní sezoně zapojily do bojů o body v olympijském rankingu IBSF v rámci SP, a to v německém Winterbergu. Soutěžní dějství týdne by se dalo rozdělit na dvě části – úspěšnější v podobě závodu dvojek a tu méně úspěšnou v podobě klání čtyřbobů. V sobotu Češi nastoupili v podstatě se zbrusu novými stroji BTC. V případě Honzy Vrby to platilo doslova, když jeho zapůjčený stroj připutoval právě z výrobny v Lotyšsku. Honza dokázal s touto novinkou (která ihned po závodě putovala za valuty do LAT týmu) ve spojení s perfektním řízení zejm. v prvním kole, ale zároveň podprůměrnými starty na hranici 5,40s. vykouzlit po dlooouhé několik let trvající době zas umístění s dvojkou v TOP 20 a maximální rychlostí předčil i překvapivého vítězného ze Švýcarska Clemense Brachera. Posádce CZE I v podání Dvořák-Nosek nechyběly ani starty (4 setinky za nejlepšími) a tak si chlapci dojeli pro své druhé nejlepší umístění ve SP, a to 13. místo. Mezi skalpy patřila např. posádka úřadujícího mistra světa ve 4kách Lochnera, R. Petera či vítěze letošního SP v Lake Placid C. Bascua.

Nedělní závod čtyřbobů už takové terno v podání českých barev nenabídl. Stroje, které v Koreji mohou zažít své třetí, resp. čtvrté olympijské tažení, naše dovezly ve složení Dvořák, Dobeš, Šindelář, Nosek s 12. startem na dělené 21. místo. Vrbu, Stoklásku, Suchého a Egydyho s 20. startem na místo 26. Chuť z nepovedeného závodu 2bobů si naopak spravil jasným vítězstvím Němec Lochner und seine manschaft.

Tento týden se náš tým rozdělil. Vrba odjel sbírat body na EP do la Plagne. Českou stopu na SP a zároveň ME, které hostí rakouské Igls, bude hájit se svým týmem Dominik Dvořák.