Úspěšný vstup do sezony s občasnými propady

  • 24 Lis, 2016
  • bobadmin

Listopad znamenal vstup českých posádek do nové sezony. Jako první je čekal závod EP v lotyšské Siguldě. Posádka Dominik Dvořák – Jakub Nosek obsadila v dvojzávodě 7. místo a skvělé 5. místo (korunované nejlepšími starty z celého silného startovního pole). Radek Matoušek a Adam Dobeš obsadili solidní 16. a 12. místo.

Následujícím podnikem bylo Königssee, kde v závodě dvojek nejlepší z českých posádek skončil na 13. místě tým Dominik Dvořák – Jakub Havlín (posádka již bohužel nezopakovala skvělé starty z Lotyšska). Posádka Jan Vrba – Dominik Suchý skončila trochu překvapivě mimo finálovou dvacítku, konkrétně na místě 22. A třetí česká posádka Radek Matoušek – Dominik Záleský po poměrně solidním startu bohužel závod, pro Radka na této dráze již trochu tradičně, nedokončila. Tři posádky jely i čtyřky. Jan Vrba si spravil chuť a po nadějném 5. místě v prvním kole trochu smolně obsadil v našlapané konkurenci (probíhalo zde např. testování všech německých týmů před SP) nakonec slušné 9. místo, Dominik Dvořák se svým týmem dojel jako s dvojkou na 13. místo a Radek Matoušek se svou posádkou obsadil 24. místo.

Česko mělo své zastoupení i v mezinárodních závodech, konkrétně Interkontinentálním poháru (ICC), skeletonistů. Junior Philipp Moelter se zúčastnil ICC v Igls a Königssee. I jemu se dařilo střídavě, když v Igls obsadil 27. a 28. pozici, v Königssee pak pěkné 17. a 12. místo.

Do konce roku čeká posádky opětovný závod v Königssee a před vánocemi ještě milovaný i nenáviděný Altenberg. Držte palce!