Týden ve znamení vzestupu

  • 08 Pro, 2015
  • bobadmin

 

Druhý seriálový týden nahlédli čeští bobisté do elitních pater. Dominik Dvořák při EP v Altenbergu v závodě 2bobů předvedl opět, tentokrát s Ádou Dobešem, 3. start (celk. 16), v závodě 4bobů (Antsiou, Dobeš, Růžek) byl 8.

Jan Vrba (Suchý, Havlín, Stokláska) pak při SP ve Winterbergu předvedl ve 2. kole 5. nejrychlejší jízdu, pouhých 16 setin od vítězného Němce Friedricha. Škoda, že se něco takového nepovedlo i v kole prvním (18.), celkově to stačilo na o stupínek lepší místo než v Altenbergu, tedy na solidní 14. místo. Hlavní slabinou se pak jevily starty (17. a 15.). Své nejlepší umístění v SP zaznamenal i další reprezentační pilot Radek Matoušek (Egydy, Kopřiva, Šindelář), který si v závodě čtyřek dojel pro finálovou dvacítku, o kterou ho neobralo ani 1,5 pádu ve druhé jízdě. Oba zástupci ČR v závodě SP 2bobů zůstali mimo finálovou TOP 20. Na obou seriálech dominovali Němci.

Velmi pěkných výsledků dosáhla také česká juniorská naděje ve skeletonu Philipp Moelter, který na EP v Altenbergu v konkurenci 34 závodníků, z nichž osm pocházelo ze SP, obsadil 13. a 14. příčku, přičemž jeho maximální rychlosti (114,57; resp. 114,94 km/h) se pohybovali mezi těmi vůbec nejvyššími.

Povzbudivá je pro český bobový a skeletonový tým i sledovanost bobového a skeletonového sportu na obrazovkách ČT 4, která překročila 6.12. při přenosu 2. kola závodu 4bobů 211 000 diváků (reach).

Kompletní výsledky naleznete zde.