Solidní výsledky v letních startech pro české bobisty

  • 02 Srp, 2023
  • Honza Mottl

V rámci zpestření letní přípravy se bobisté vydali na zahraniční závody v letních startech, konkrétně do nizozemského Amsterdamu a německého Ohlstadtu.

Druhý červencový víkend patřil v kalendáři bobistů závodům na trenažeru v Amsterdamu. Aktuální formu zde bobisté poměřili v klání dvoj i čtyřbobů, a to nejen za účasti domácích týmů, ale i Britů, Němců, Francouzů, Norů či Rakušanů. V závodě dvojbobů obsadila, za vítěznou dvojicí Gleeson-Cartagena (V. Británie), výborné druhé místo posádka Běhounek-Wijas. Těsně za třetími Němci pak na čtvrté pozici skončili Procházka s Havelkou.

Závod čtyřbobů, v němž zabojovaly dvě české posádky, byl z bezpečnostních důvodů ukončen pořadateli akce už po prvním kole. O 14 dní později se v německém Ohlstadtu konal Bayerische CUP. S konkurencí výhradně německých týmů poměřila své síly i posádka českých bobistů ve složení Procházka, M. Dobeš, Bureš, Záleský. Za účasti například i mistra světa a dvojnásobného stříbrného medailisty z OH v Yanqingu Floriana Bauera, se našemu týmu podařilo získat čtvrté místo v závodě dvojek a poté ve čtyřkách obsadit druhou pozici.

Bobisté dále pokračují v letní přípravě, která vrcholí Mistrovstvím republiky v letních startech v sobotu 23. září v areálu Olympu v pražské Stromovce.

Autor: Jáchym Procházka