Rozpaky na ME i EP

  • 24 Led, 2013
  • bobadmin

Sobotní závod SP dvojbobů v Igls měl i svá nemilá překvapení. Zubkov skončil 7., Machata 13., Holcomb, suverén severoamerické části SP této sezony, dokonce 14., nejhorší z Američanů. Závod se však nepovedl ani Honzům Vrbovi a Stokláskovi. Světlým bodem byl bohužel pouze poměrně povedený start 5,22 s., který byl 14. ve startovním poli. Špatný výběr kudel však znamenal na trati postupný propad až na 22. místo za 53,28 s. V rámci ME se jednalo o 9. start a celkově 16. místo. Vítězem se stal Hefti ze Švýcarska, stříbro a bronz brali Němci Florschuetz a Friedrich.

O poznání lépe dopadla v neděli česká čtyřka, a to zejména s ohledem na fakt, že byla na rychlo obměněná o nováčka Dominika Dvořáka (za ve čtvrtek zraněného Dominika Suchého). Opatrnější první start byl ve finále zlepšen na velmi slušných 5,09 s. (což na dráze v Igls nešla česká posádka min. 7 let). Jízdy byly 12. a 14., celkově Vrba-Dvořák-Stokláska-Vacek dosáhli na 12. místo. V rámci ME pak šlo o 10. a 11. start, 11. a 13. jízdu, celkově 11. místo. Po 9. místě na ME 2011 ve Winterbergu a 10. místě na ME 2012 v Altenbergu jde bohužel o další výkonnostní regres, který je však s ohledem na zdravotní komplikace posádky v posledních 14 dnech akceptovatelný. Na stupních vítězů bral zlato třetí z Němců Friedrich (s 9. a 7. startem měl obě jízdy vítězné!), stříbro Hefti, bronz Florschuetz.

O skoro nemožné se pokusila v rámci EP v Königssee i CZE II, která chtěla smazat cca 150 bodové manko na Poláka Lutyho a kvalifikovat se tak na MS. Stačilo na to umístění kolem 10. místa v tomto dvojzávodě čtyřek. To se však nepovedlo. Ba naopak, oba závody byly spíše propadákem, když se 17. a 16. startem bylo dosaženo 24., resp. 23. místa. Posádka Vládi Hladíka skončila v kvalifikaci na MS jako první nepostupující.