Ready2slide – sezona se rozbíhá (i na ČT)

  • 12 Lis, 2020
  • Honza Mottl

Čeští bobisté a skeletonisté se nezadržitelně blíží k zahájení ostré a svým způsobem mimořádné sezony 2020/21. Úvodní podnik SP se totiž odehraje již 16.11. v lotyšské Siguldě. A je moc dobře, že se k němu naši mohou blížit po ledě. Část reprezentačního týmu se sjela ve dnech 30.-31.10. na testech a zároveň MČR na ledovém trenažéru v Oberhofu. A následně se přemístila těžká parta od 4.11. do Königssee. Ve hře je následně i další ledové koryto – Altenberg, tedy dějiště letošního MS a díky covidovým opatřením i místo konání MS 2021 (původně mělo být dějištěm světového šampionátu příští rok americké Lake Placid). Právě v Altenbergu již v těchto dnech piluje techniku spolu s dalšími skeletonisty i Anna Fernstädtová.

Při veškerých sportovních podnicích ČSBS i IBSF, ať už tréninkových nebo závodních, jsou samozřejmě striktně dodržována veškerá hygienická opatření. Osvětově na toto téma byl i ve středu 4.11. uskutečněn velmi praktický webinář s jehož závěry a dalšími dokumenty se můžete seznámit zde: https://www.ibsf.org/en/inside-ibsf/covid-19-information

Dobrou zprávou na závěr pro všechny fanoušky bobového a skeletonového sportu je jistě fakt, že už šestou sezonu za sebou budou přenášeny komentované závody SP, a to jak ve skeletonu (poprvé 20.11. ze Siguldy), tak pochopitelně i v bobech (poprvé 21.11. rovněž z lotyšské dráhy).