První seznámení s olympijskou dráhou

  • 25 Říj, 2021
  • Honza Mottl

Již dvakrát odložený test nové olympijské dráhy v Pekingu absolvuje v těchto dnech Dominik Dvořák se svojí posádkou Jan Šindelář, Jakub Nosek, Jáchym Procházka, Dominik Suchý. Společně s nimi zde trénuje také skeletonistka Anna Fernstaedtová. Každý pilot zde má k dispozici 46 jízd během 21dní, celý tréninkový kemp pak zakončí závody 25.-26.října.

Díky pandemii Covid-19 probíhá celý tréninkový kemp za značně zpřísněných hygienických i organizačních opatřeních. Nicméně je úspěchem, že se podařilo celou akci vubec uspořádat a na únorové Olympisjké hry budou tak čeští reprezentanti doufejme mnohem lépe připraveni. Po celou dobu je v Číně velmi příjemné počasí, některé dny až kolem 20 stupňů Celsia, což dovoluje celé výpravě absolovat poslední část atletické a silové přípravy na venkovním stadionu v areálu hotelu kde jsou všichni účastníci ubytováni.

A jaké jsou pocity Dominika Dvořáka z nové dráhy? „Dráha je kombinací několika drah z celého světa. S trenérem nacházíme zatáčky podobné z Whistleru, Svatého Mořice, nebo La Plagne. Dráha obsahuje také šikanu podobnou té z Lake Placid, ale kratší. Na dráze je několik míst, kde se jede i do kopce, to také není běžné. Dráha je velice technická.“

Autori: Jan Šindelář, Martin Bohman