Pestrá letní příprava bobistů a skeletonistů

  • 11 Čvc, 2016
  • bobadmin

To, že bobisté jsou univerzálně zdatní sportovci, dokazuje český tým už desetiletí (viz např. zde). Nejinak je tomu i letos. Přeci jen zimní sezona je dlouhá a leckdy monotónní, a tak si hoši a děvčata zpestřují vedle bobových kempů letní přípravu ledasjak. Už tradicí je zasahování do atletických soutěží, zejm. v disciplínách výbušného charakteru. Letos nejviditelnějším zástupcem CZE BOB TEAMu v tomto sportovním odvětví je Kuba Nosek, svěřenec Petra Šarapatky, který si letos skočenými 725 centimetry udělal osobák v dálce (a mj. získal bronz na MČR a stříbro na MS neslyšících! ve Stare Zagore), ustavující osobní rekord v desetiboji (6597 b., za což bral na MČR rovněž bronz). Ale atletické hřeby obul třeba i pilot Radek Matoušek a další. „Bratrovražedný souboj“ se navíc chystá v září na velké ceně Kolína ve sprinterském trojboji, kam se chystá početná bobová partička. Po-výbušným disciplínám se zas po ukončení bobové kariéry věnuje svazový předseda Martin Bohman, který se letos dostal na půlmaratonu pod 1:50. Milovník cross fitu a železa David Egydy zas zkusil vysekat a obléci na MČR naturálů 2016 dokonce i soutěžní plavky. Kvartet Honza Vrba, Kuba Havlín, Dominik Dvořák a Jarda Kopřiva zas vyzkoušeli exhibičně kvadriatlon (střelba, plavba po vodě i v kanoi, kolo; viz níže) na Jabloneckém ČEZ Handy Kvadriatlonu.

Pomyslným zlatým hřebem univerzality sportů je pak bývalá bobistka, skeletonistka a atletka Lenka Vorlová, která kloubí s americkým fotbalem např. i nejrůznější spartan závody či windsurfing.

Intenzivně se na svou první sezonu ve světovém poháru, coby zástupce ČR po ca 15 letech!, připravuje i skeletonista Philipp Mölter.

Otestovat, jak se pestrá příprava osvědčila, budou moci naši reprezentanti první zářijový týden na po deseti letech obnoveném MS v bobových a skeletonových startech v rumunské Mamaie.

Reportáž z Jabloneckého kvadriatlonu najdete zde.