Mezinárodní mistrovství ČR v letních startech 2020

• 07 Zář, 2020
  • Honza Mottl

Výroční 30. MČR v letních startech s mezinárodní účastí se stalo bezesporu nejlepší akcí bobového a skeletonového sportu na našem území v historii. Domácí sportovkyně a sportovci, ale i atleti z Polska, Slovenska, Německa, Švédska či Francie se zúčastnili v sobotu 5.9.2020 klání o tituly mistra ČR celkem v 7 kategoriích na famózním zbrusu novém startovním trenažéru na Olympu Centru sportu MV.

Při vší úctě ke všem účastníkům, německou extratřídu na startu potvrdil v nejpočetnějším poli téměř 30 závodníků kategorie monobobů Paul Krenz. Člen posádky Nico Walthera zároveň stanovil i nový rekord dráhy v hodnotě 5,17 (a 5,19) sekundy! Domácí závodníci Dominik Suchý (5,38 a 5,35) a Jakub Nosek (5,40 a 5,35) brali ve skvělém duelu další cenné kovy.

Závod monobobů žen ovládla Francouzská závodnice Carla Senechal (6,16 a 6,05), stříbro brala její krajanka Margot Boch a bronz Polka Julia Slupecka.

Skeletonový závod žen ovládla Marta Orlowska z Polska (oba pokusy za 5,76), druhá skončila Francouzska Agathe Bessard a třetí Polka Zuzana Klocek. Mužský skeletonový titul nakonec putuje do Švédska Chrisi Erikssonovi (5,23 a 5,18), který si navíc střihnul i závod monobobů, kde skončil na 16. místě. Stříbro získal Polák Vladyslav Polyvach a bronz zůstává domácímu skvělému mládežníkovi Timonovi Drahoňovskému!

Závod dvojbobů žen ovládly francouzské posádky, když zvítězil tandem pilotky Margot Boch, stříbro bral tým Claire Sandie. Závody dvojbobů i čtyřbobů opanovala domácí posádka Dominika Dvořáka – ve dvojkách s Kubou Noskem, ve čtyřbobech s Dominikem Suchým, Honzou Šindelářem a Kubou Noskem. V kategorii čtyřbobů masters dominoval Radek Matoušek s posádkou Miloš Veselý, Martin Bohman a Jakub Havlín.