Mezinárodní bobová a skeletonová federace do nové sezony v novém

  • 14 Čvn, 2015
  • bobadmin

Na 92. Kongresu Fédération Internationale de Bobsleigh et de Tobogganing (FIBT), který se konal počátkem června v belgickém Ghentu za účasti mj. i bývalého presidenta IOC Jacques Rogga, bylo rozhodnuto o změně názvu, a to na the International Bobsleigh and Skeleton Federation (IBSF). Jde o anglickou a významově čistší variant původního označení. Inovováno bylo i logo IBSF a web Federace (www.ibsf.org).

Zároveň bylo rozhodnuto o místě konání 8 závodů série světového poháru. Ze stejného počtu závodů jsou tradičně sestaveny i seriály interkontinentálního, amerického a evropského poháru (kde mj. v uplynulé sezoně získala posádka 4bobu Jana Vrby celkové 3. místo). MS bude uspořádáno v rakouském Igls, nedaleko Innsbrucku. Vrcholem pro juniory bude MSJ ve Winterbergu, SRN. Bobový a skeletonový dorost se o cenné kovy utká na YOG v Lillehammeru, Norsko.

Bylo odsouhlaseno také místo konání letního MS v bobových a skeletonových startech 2016, a to v podobě rumunské Mamai.

Byly rovněž vydány kvóty na počet národních reprezentačních posádek pro jednotlivé sporty v sezoně 2015/16. Za úspěch sportovců ČSBS považujeme zejm. zdvojené zastoupení týmů v soutěži mužů-boby, které si vyjelo duo Vrba-Matoušek se svými posádkami. Česko je tak 9. nejúspěšnějším národem v této sportovní disciplíně.